Aktualności firm stowarzyszonych

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

W grudniu br. Auchan Retail Polska już po raz 16 zorganizuje rejestrację potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną, Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku odbędą się w dniach – 4-5 oraz 12-13 grudnia. Akcja zorganizowana zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, obejmie 91 sklepów Auchan na terenie Polski: hiper- i supermarkety oraz Moje Auchan. 

Nasze podejście polega na faktycznym działaniu, które niesie realne zmiany społeczne. W tym celu tworzymy partnerstwa z organizacjami, które takie zmiany realizują, a także są ich częścią, mają doświadczenie, wiedzę oraz niezbędne zasoby. Odpowiedzialność społeczna jest naszą wartością, którą realizujemy m.in. poprzez partnerstwo w Fundacją DKMS. Łącząc z nią swoje siły pragniemy zwiększyć pacjentom oczekującym na przeszczep szansę na znalezienie dawcy mówi Marta Florczak, dyrektor Zasobów Ludzkich Auchan Retail Polska. Ogromne gratulacje i uznanie należą się wolontariuszom-pracownikom Auchan za ich wkład, poświęcenie, społeczną odpowiedzialność i aktywne działania na rzecz tego projektu.

Ze względu na pandemię tegoroczne Mikołajkowe Dni Dawców Szpiku odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Akcja zostanie rozłożona na dwie tury. Wolontariusze będą wyposażeni w przyłbice lub maseczki oraz rękawiczki. Wydawanie pakietów oraz ich odbiór odbędą się na dedykowanym, specjalnie oznaczonym stoisku z zachowaniem dystansu społecznego 1,5 m.

W piątek i sobotę 4 i 5 grudnia, od godziny 10.00 do 18.00 w 91 sklepach: hiper- i supermarketach Auchan, pracownicy wolontariusze sieci będą rozdawać osobom chcącym zarejestrować się jako potencjalny dawca specjalne pakiety rejestracyjne. W kopertach znajdą się wytyczne, w jaki sposób można dokonać rejestracji, a także ulotka informująca o konieczności zwrotu pakietu na tym samym stoisku w dniach 12-13 grudnia. Pakiety rejestracyjne można będzie również odesłać pocztą bezpośrednio do Fundacji DKMS.

Pakiety będą odbierane przez wolontariuszy Auchan 12 i 13 grudnia w godzinach 10.00 - 18.00 do specjalnie oznakowanych skrzynek. Obok ustawione zostaną puszki dla tych spośród klientów, którzy będą chcieli przekazać dodatkowe fundusze wspierające działalność Fundacji DKMS. Jako podziękowanie za udział w akcji potencjalni dawcy, którzy zwrócą pakiety  tym terminie otrzymają silikonowe opaski DKMS.

Współpraca Auchan z Fundacją DKMS rozpoczęła się 8 lat temu w sklepie Auchan Krasne z inicjatywy pracowników sieci Auchan. Dziś to już duża akcja ogólnopolska. Wolontariusze-pracownicy sieci Auchan we współpracy z Fundacją DKMS prowadzą co roku dwie akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku: Urodzinową i Mikołajkową. W 2018 r. łącznie podczas akcji zarejestrowało się 8924 dawców. W 2019 r. było to 4935 nowych osób. W ciągu 8 lat współpracy Auchan z Fundacją DKMS odbyło się 15 ogólnopolskich akcji, podczas których zarejestrowało się 72 tys. potencjalnych dawców szpiku.

Za wieloletnią współpracę na rzecz ratowania osób potrzebujących przeszczepów szpiku, 28 maja 2019 r. Auchan Retail Polska zostało uhonorowane tytułem Dobroczyńca Roku 2019 w kategorii Zdrowie.

W ramach nowej Wizji 2025 każdy pracownik Auchan może jeden dzień roboczy w roku, w ramach #Dni Otwartości, przeznaczyć na realizację wybranych przez siebie działań społecznych. Na koniec 2018 r. w Dniach Otwartości wzięło udział 578 współpracowników, co przełożyło się na 4624 godziny pracy wolontariuszy, a w 2019 r. było to 390 wolontariuszy i 3120 godzin. Większość osób angażuje się przede wszystkim we wsparcie Fundacji DKMS oraz w lokalne projekty realizowane wspólnie z Fundacją Auchan na rzecz młodzieży.

Auchan Retail Polska na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną, przestrzega litery prawa i wprowadza w życie wytyczne i rozporządzenia rządowe. Od początku epidemii aktywnie działa na rzecz bezpiecznych i szybkich zakupów.

***

O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu
e-commerce Auchan Direct.

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl  •

Do pobrania

Download DKMS_plakat.pdf  (PDF • 2 MB)
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!