Członkowie

Międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2022

„Nadzieja w czasach niepewności” to motto Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2022, która odbędzie się 28 września br. o godz. 9.30 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konferencja będzie również okazją do podsumowania wyników kończącej się 9. edycji programu Eco-Miasto. Renault jest jednym z pomysłodawców i partnerem strategicznym programu Eco-Miasto.

Podczas konferencji „Nadzieja w czasach niepewności” zaprezentowane zostaną trendy i dobre praktyki związane z przezwyciężaniem kryzysów środowiskowych, takich jak kryzys klimatyczny czy utrata różnorodności biologicznej. Tematem wystąpień będą też wyzwania, przed jakimi staje rozwój przestrzeni miejskiej dla zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków do życia i przemieszczania się. Planowanie przestrzenne, mobilność, zieleń – to czynniki, które wpływają na komfort naszego życia w miastach, stan zanieczyszczenia powietrza, a także globalny i lokalny klimat.

Podczas konferencji odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Eco-Miasto 2022.
Program wydarzenia i link do rejestracji: www.eco-miasto.pl/konferencja-eco-miasto-2022/program/

Zwieńczeniem każdej edycji programu Eco-Miasto jest międzynarodowa konferencja. Konferencja jest okazją do rozmów oraz wymiany doświadczeń i inicjatyw inspirujących do wspólnego działania. Do udziału zapraszani są eksperci, liderzy z obszaru ochrony środowiska, przedstawiciele samorządów oraz Partnerzy projektu. Program konferencji „Nadzieja w czasach niepewności” to wiele ciekawych debat i dyskusji.
W jednej z nich ŚRODOWISKO: Chronić powietrze, chronić klimat  udział weźmie  m.in.  Andrzej Gemra, ekspert ds. elektromobilności Renault Polska.

Podczas konferencji, tak jak w latach poprzednich, zostaną ogłoszeni laureaci tegorocznego  konkursu Eco-Miasto w pięciu kategoriach: gospodarka wodna, zieleń miejska, gospodarka odpadami, zrównoważona mobilność i efektywność energetyczna.

Renault Polska od początku jest partnerem strategicznym programu Eco-Miasto. W tym roku nagrodę specjalną, jaką ufundowało Renault dwóm zwycięskim miastom w kategorii “zrównoważona mobilność” – wypożyczenie na miesiąc Renault Megane E-Tech elektrycznego – wręczy Fabien Goulmy, Managing Director Cluster East.


Program “Eco-Miasto 2022” odbywa się przy współpracy:

Organizatorzy: Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Partnerzy strategiczni: Eiffage Immobilier, NHOOD Polska/Ceetrus, Renault Group

Partner: SAFEGE – SUEZ Consulting Polska, URBACT Polska, Credit Agricole, Unitet Nations associations Poland

Partner medialny: Rzeczpospolita, Biznes i Ekologia, Teraz Środowisko, Biznes i Ekologia, ciepło.pl, wp, pap

Współpraca z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, NFOŚiGW, Związek Miast Polskich, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

 

Kontakt prasowy: Renault Polska, Andrzej Gemra, andrzej.gemra(@)renault.com.pl   

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!