Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Międzynarodowa kancelaria prawna Bird & Bird powołała Piotra Lesińskiego na partnera w warszawskiej praktyce finansowań i regulacji finansowych, który dołączy do zespołu 4 września 2023 r.

Piotr Lesiński jest czołowym prawnikiem w obszarze instrumentów dłużnych rynku kapitałowego oraz regulacji finansowych w Polsce. Do kancelarii dołącza z warszawskiego zespołu bankowości i finansów kancelarii Allen & Overy. W swojej praktyce koncentruje się w szczególności na doradztwie przy transakcjach na instrumentach dłużnych rynku kapitałowego, w tym euroobligacjach, obligacjach krajowych, listach zastawnych oraz sekurytyzacji. Wspiera klientów również w obszarze regulacji finansowych, w szczególności w zakresie kwestii związanych z CRD/CRR oraz BRRD. Piotr cieszy się reputacją eksperta w dziedzinie finansowań i regulacji finansowych. Od siedemnastu lat jest notowany w rankingu Chambers Europe w kategorii Capital Markets Debt for Poland, a od dziesięciu lat utrzymuje stałą pozycję w kategorii Capital Markets Hall of Fame w rankingu The Legal 500.  

Jego nominacja stanowi część strategii Bird & Bird zakładającej rozwój praktyki finansowań i regulacji finansowych w Polsce oraz wzmocnienie międzynarodowej oferty kancelarii w obszarze instrumentów dłużnych i restrukturyzacji. Bogate doświadczenie Piotra w doradztwie na rzecz klientów w dziedzinie instrumentów dłużnych sprawia, że będzie on cennym uzupełnieniem dynamicznego zespołu w Polsce, a także wartościowym członkiem międzynarodowej praktyki finansowań i regulacji finansowych.  

Michael Juenemann, Giuseppe D’Agostino oraz Joss Hargrave, współkierujący międzynarodową praktyką finansowań i regulacji finansowych w Bird & Bird, tak skomentowali tę nominację: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Piotr dołącza do zespołu Bird & Bird. Jego wiedza z zakresu regulacji i instrumentów dłużnych rynków kapitałowych, zwłaszcza w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, nie ma sobie równych, co będzie miało zasadnicze znaczenie dla zapewnienia naszym klientom wsparcia w poruszaniu się po złożonych zagadnieniach w branży finansowej.”  

Sławomir Szepietowski, partner zarządzający Bird & Bird w Polsce powiedział: „Cieszę się, że mamy teraz Piotra w naszym warszawskim zespole, zwłaszcza że wkraczamy w okres kolejnych zmian w obszarze regulacji dotyczących rynku usług finansowych. Doświadczenie Piotra w bankowości i kwestiach regulacyjnych związanych z rynkiem kapitałowym świetnie wpisuje się w naszą ofertę dla klientów zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.”  

Piotr Lesiński dodał: „Bardzo się cieszę, że dołączam do praktyki finansowań i regulacji finansowych kancelarii Bird & Bird. Kancelaria koncentruje się na nowych technologiach i transformacji cyfrowej, co wyróżnia ją na rynku i stawia w doskonałej pozycji, aby konkurować z innymi międzynarodowymi kancelariami w naszym regionie.  Z  niecierpliwością czekam na dzień, gdy dołączę do zespołu.” 

 

 

Więcej informacji: 

​​Dorota Serwach-Kowalczyk​  

​​+48 883 372 205​ 

​​dorota.serwach-kowalczyk@twobirds.com​ 

Anna Silska  

​​+48 883 344 930​ 

​​anna.silska@twobirds.com ​ 

 

 

 

O Bird & Bird 

Bird & Bird jest międzynarodową firmą prawniczą będącą światowym liderem w ochronie własności intelektualnej i doradztwie przy innowacyjnych przedsięwzięciach w obszarze IT  

i nowych technologii. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele handlowe. Obecnie ponad 1400 prawników świadczy doradztwo prawne w 31 biurach w Europie, Ameryce Północnej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz koordynuje doradztwo w wielu innych częściach świata, www.twobirds.com 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!