Aktualności firm stowarzyszonych

Michał Drozdowicz dołącza do grona partnerów Wierzbowski Eversheds Sutherland

Z dniem 21 października 2019 r. do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączył Michał Drozdowicz. Jako partner pokieruje praktyką sektora publicznego i energetyki. Jest specjalistą w zakresie kontraktów publicznych i zamówień publicznych. Posiada prawie 20 lat doświadczenia w doradztwie prawnym dla biznesu. Do kancelarii powrócił po siedmiu latach przerwy.

Michał Drozdowicz jest radcą prawnym, specjalizuje się w kontraktach publicznych o znacznej wartości i szczególnym stopniu skomplikowania oraz w prawie zamówień publicznych. Przed dołączeniem do kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, z którą związany był już w latach 2008-2012, przez siedem lat pracował jako starszy prawnik w jednej z wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych, doradzając zarówno klientom publicznym, jak i prywatnym z sektorów: energetycznego, ropy i gazu, bezpieczeństwa i obronności, zaawansowanych technologii, lotniczego i kolejowego. 

Wspiera klientów w zakresie ustalenia, czy dany projekt podlega reżimowi zamówień publicznych, doradza w zakresie określenia optymalnej struktury postępowania oraz warunków uczestnictwa w nim, a także w negocjowaniu, wykonywaniu, rozliczaniu lub zmianie zobowiązań kontraktowych. Wartość kontraktów publicznych i sporów z nimi związanych, w których doradzał lub reprezentował klientów w okresie ostatnich ośmiu lat, przekracza 6 mld euro. 

Jest autorem licznych artykułów z zakresu zamówień publicznych, publikowanych w uznanych czasopismach branżowych i dziennikach oraz prelegentem na konferencjach z tego obszaru. Wykładał zamówienia publiczne w ramach aplikacji kontrolerskiej Najwyższej Izby Kontroli. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych.

Michał Drozdowicz od lat rekomendowany jest przez renomowane informatory prawnicze: Chambers and Partners (Public Procurement), Who’s Who Legal (Government Contracts) oraz IFLR 1000 (Project development).

– Jesteśmy przekonani, że pozyskanie do współpracy eksperta z tak rozległym doświadczeniem w realizacji projektów dla sektora publicznego oraz w doradztwie dla największych graczy rynkowych z kluczowych sektorów gospodarki odbędzie się z wielką korzyścią dla naszych dotychczasowych i nowych Klientów. Dzięki Michałowi będziemy mogli znacząco wzmocnić ofertę w jednym z wiodących obszarów naszej działalności, w którym od lat mamy ugruntowaną pozycję i wiele sukcesów związanych m.in. z realizacją kluczowych dla Polski przedsięwzięć infrastrukturalnych i przemysłowych oraz licznych projektów związanych z rozwojem największych polskich miast. Praktyka prawa publicznego jest szczególnie mocna w Eversheds Sutherland i chcemy ją dalej rozwijać również w Polsce – podkreśla Krzysztof Wierzbowski, Senior Partner w kancelarii.

– To szczęśliwy powrót, zaistniały w czasie fascynujących przemian w sektorze publicznym. Prezydent RP podpisał nowe prawo zamówień publicznych, które przebuduje m.in. tryby udzielania zamówień, system środków odwoławczych, realizację kontraktów. Następuje przesunięcie akcentów z procedury zamówieniowej na rezultat, do którego procedura ta ma doprowadzić, czyli do należytego wykonania kontraktu publicznego. Z kolei w tym aspekcie nie można tracić z oczu postępowania w sprawach gospodarczych, które wraca do kpc. Digitalizacji i nowoczesnym technologiom w zamówieniach towarzyszy coraz śmielsze podejście administracji do innowacyjnego nabywania dóbr, np. wykorzystywanie konkursu do zakupu usług informatycznych. Naturalnie, są to wyzwania, ale jednocześnie obszary, w których kancelaria, dzięki 20-letniemu doświadczeniu i udziałowi w wielu w pionierskich projektach, a także dzięki międzynarodowemu wsparciu Eversheds Sutherland, ma szczególny potencjał. Bardzo się cieszę, że mogę stać się jej częścią – mówi Michał Drozdowicz.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!