Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

METAVERSE RAPORT KOCHAŃSKI & PARTNERS – pierwszy na polskim rynku raport kompleksowo traktujący o temacie metaverse

Internetowe światy stanowiące połączenie rzeczywistości realnej i wirtualnej, w których użytkownicy mogą dokonywać różnych działań podobnych jak w świecie fizycznym. Czym jest metaverse i jak wygląda w praktyce?

 

METAVERSE RAPORT KOCHAŃSKI & PARTNERS

Autorzy raportu – interdyscyplinarny zespół ekspertów – przedstawiają metaverse jako zbiorową wirtualną przestrzeń, stworzoną przez, płynne z perspektywy odbiorcy, połączenie fizycznej i cyfrowej rzeczywistości, u podstawy której leży zbudowanie poczucia wzajemnego przenikania się świata realnego, ze światem wirtualnym.

Przestrzeń ta zapewnia użytkownikowi tzw. doświadczenie immersyjne, czyli wrażenie przeniesienia się do innego świata, w którym zachowana jest możliwość manipulowania i interakcji z otoczeniem.

W ramach metaverse doświadczenia są równoczesne i trwałe dla nieograniczonej liczby użytkowników, z których każdy ma swoje indywidualne poczucie obecności i ciągłości danych takich jak tożsamość, historia, uprawnienia, przedmioty, komunikacja i płatności.

Co tak naprawdę oznacza metaverse dla biznesu?

Jakie zmiany prawne będzie za sobą pociągał rozwój metaverse?

Kto może odnieść sukces w nowej rzeczywistości?

 

Dowiecie się tego z raportu METAVERSE, który dostępny jest TUTAJ >>>

 

Autorami raportu są:

Michał Będkowski-Kozioł, Agnieszka Chajewska, Mateusz Ostrowski, Łukasz Węgrzyn, Piotr Kaniewski, Monika Maćkowska-Morytz, Alicja Cessak-Mojnowska, Agnieszka Choromańska-Malicka, Szymon Ciach, Tomasz Szambelan, Krzysztof Kowacz, Maciej Kuranc, Aminata Traore-Michalak, Eryk Czajkowski, Paulina Perkowska, Bartłomiej Galos oraz Marta Musidłowska.

Partnerami publikacji są Synapse Network oraz Magazyn ITWIZ.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!