Aktualności firm stowarzyszonych

MEDI-system wspiera opiekunów

<p style="text-align: justify;">Opieka nad osobami starszymi, niesamodzielnymi jest w Polsce sprawowana głównie przez rodzinę. To ciężka i stresująca praca, która często wymaga reorganizacji życia prywatnego i zawodowego. Dlatego - jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej - dzielimy się profesjonalną wiedzą w tym zakresie z opiekunami domowymi organizując w naszych ośrodkach <strong>bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych</strong>.</p>

>

Prowadz? je pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy MEDI-system, którzy pokazuj? jak opiekować się bliskim w taki sposób, by choremu pomóc, a sobie nie zaszkodzić. Po krótkiej części teoretycznej, uczestnicy próbuj? swoich sił pod okiem specjalistów. Dowiaduj? się też jak rozpoznać i zapobiegać zespołowi stresu opiekuna. Warsztaty ciesz? się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Na to pytanie najlepiej odpowiedz? uczestnicy:

„Po warsztacie poczułam się pewniej jako opiekun. Przypuszczam, że dla każdego uczestnika ważne były różne części warsztatu, w zależności od indywidualnej sytuacji. Dla mnie najbardziej potrzebne były ćwiczenia prezentowane przez rehabilitanta z możliwości? ich przećwiczenia z innymi uczestnikami”.

„Nauczyłam się dużo, ale też obserwowałam innych uczestników szkolenia. Widziałam jak im się rozjaśnia w głowie, jak dowiaduj? się o różnych preparatach i akcesoriach pomagaj?cych przy pielęgnacji, z jak? chęci? ucz? się technik przesadzania, wspierania osoby chorej. Podczas warsztatu powstała pewnego rodzaju wspólnota ludzi maj?cych podobne problemy i doświadczenia”.

Więcej o społecznie odpowiedzialnych działaniach prowadzonych przez firmę Antalis dowiecie się podczas Targów CSR już 17 listopada na Stadionie PGE Narodowy. Zapraszamy na stoisko numer 9.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!