Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Mazars wspierał udziałowców MedPolonia w procesie sprzedaży 100% udziałów do Grupy LUX MED

Mazars, międzynarodowa firma audytorska, podatkowa i doradcza, poinformowała, że pełniła rolę doradcy M&A udziałowców MedPolonia w pozyskaniu inwestora – Grupy LUX MED. Transakcja sprzedaży została zamknięta 21 kwietnia 2022 roku.

W ramach spółki MedPolonia, zlokalizowanej w Poznaniu, działa wielospecjalistyczny szpital, trzy przychodnie specjalistyczne i POZ oraz rozbudowany Ośrodek Badań Klinicznych. Szpital, jedna z największych prywatnych placówek tego typu w Wielkopolsce, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną pracownię endoskopową. Rocznie wykonuje około 3 tys. operacji i 1,5 tys. endoskopii przewodu pokarmowego. W ambulatoriach znajduje się 40 poradni specjalistycznych, w których w ciągu roku przeprowadza się około 70 tys. konsultacji medycznych.

Grupa LUX MED to lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i część międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów w ponad 270 placówkach ambulatoryjnych i 14 szpitalach.

Aleksandra Wysoczyńska, Prezes Zarządu MedPolonia i Sprzedający, komentuje: „Dzięki zaangażowanej pracy zespołu Doradztwa Finansowego Mazars pod kierownictwem Jacka Byrta - Partnera i Bartosza Łuczaka - Senior Managera, nasza transakcja została zamknięta w konkurencyjnym i dynamicznym procesie sprzedaży, na warunkach satysfakcjonujących wspólników. Spółka trafia w dobre ręce lidera rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, Grupy LUX MED.”

Jacek Byrt, Partner kierujący Działem Doradztwa Finansowego Mazars, tak komentuje wsparcie transakcyjne ze strony Mazars: „Zapewniliśmy naszemu Klientowi kompleksowe doradztwo w zakresie obsługi procesu sprzedaży MedPolonia, począwszy od przedstawienia spółki potencjalnym inwestorom, przez zarządzanie konkurencyjnym procesem transakcyjnym, aż po strukturyzację transakcji i negocjacje finalnej umowy. Gratulujemy sukcesu obu stronom transakcji.”

Transakcja sprzedaży 100% udziałów MedPolonia Grupie LUX MED została zamknięta w dniu 21 kwietnia 2022 roku.

Kontakt:

Renata Stefanowska, Manager Działu Komunikacji i Marketingu Mazars w Polsce,  r.stefanowska(@)mazars.pl +48 605 36 71 35

O Mazars

Mazars to międzynarodowa, zintegrowana firma specjalizująca się w audycie, księgowości, doradztwie, usługach podatkowych i prawnych*. Działając w ponad 90 krajach i terytoriach na całym świecie, korzystamy z doświadczenia ponad 44 000 specjalistów – w tym 28 000 w ramach zintegrowanego partnerstwa Mazars i 16 000 za pośrednictwem Mazars North America Alliance - pomagając różnej wielkości przedsiębiorstwom na każdym etapie ich rozwoju.

W Polsce Mazars zatrudnia blisko 350 specjalistów w Warszawie i Krakowie, oferując polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom pełen zakres usług w dziedzinie audytu, outsourcingu księgowego i kadrowo-płacowego, podatków, konsultingu oraz doradztwa finansowego.

*tam, gdzie przewidują to przepisy krajowe.

Więcej na temat...www.mazars.com| www.linkedin.com/company/mazars | www.twitter.com/mazarsgroup

www.mazars.pl | www.linkedin.com/company/mazars-in-poland

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!