Analizy i badania

Manpower z nową linią biznesową dla branży medycznej i farmaceutycznej

<p style="text-align: justify;"><strong>Agencja zatrudnienia Manpower otwiera nową linię biznesową Manpower Life Science, która będzie odpowiedzialna za rekrutację do branży medycznej i farmaceutycznej. To odpowiedź na rosnący niedobór pracowników w tym sektorze oraz trudności szpitali i firm w pozyskiwaniu nowych pracowników. </strong></p>

>

Manpower Life Science będzie się skupiać na pozyskiwaniu personelu medycznego oraz pracowników na stanowiska kierownicze i specjalistyczne w obszarze przemysłu farmaceutycznego, aparatury i wyrobów medycznych, badań klinicznych oraz biotechnologii. Klientem nowej linii biznesowej jest między innymi Terumo – japoński producent aparatury medycznej.

Za rozwój linii biznesowej Manpower Life Science będzie odpowiedzialny Jacek Kopacz, wcześniej zwi?zany między innymi z Okręgow? Izb? Lekarsk?, który zauważa, że w ostatnich latach nast?piła istotna zmiana w podejściu do profesjonalnej rekrutacji w opiece zdrowia. – Trudna sytuacja na rynku pracy w zawodach medycznych, protest głodowy lekarzy rezydentów, fala emigracji zarobkowej z Polski czy ujawnianie się z coraz większym natężeniem efektu luki pokoleniowej w kadrze lekarzy specjalistów sprawiaj?, że rekrutacja medyczna jest uznawana za jeden z kluczowych czynników decyduj?cych o efektywności systemu ochrony zdrowia w Polsce – mówi Jacek Kopacz.  

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!