Aktualności firm stowarzyszonych

Lyreco promuje zielone zakupy

Lyreco, europejski lider i trzeci co do wielkości dystrybutor rozwiązań biurowych dla firm na świecie, promuje Zrównoważony Rozwój i namawia partnerów do zmiany podejścia do działalności biznesowej, tak by uwzględniała ona interesy społeczne i ochronę środowiska. W ramach szóstej edycji największej konferencji zakupowej w Polsce - PROCON/POLZAK, która odbyła się w drugiej połowie października w Warszawie, przedstawiciele Lyreco zaprezentowali pomysł na zrównoważone zakupy, pokazując, jak może wyglądać polityka zakupowa w oparciu o wysokie standardy CSR.

Konferencja PROCON/POLZAK już od sześciu lat gromadzi wybitnych ekspertów, którzy mogą wziąć udział w panelach tematycznych, debatach i spotkaniach networkingowych, umożliwiających wymianę doświadczeń z zakresu praktyk zakupowych. Nie bez przyczyny uchodzi za jedno z ważniejszych wydarzeń branżowych, w trakcie którego specjaliści i organizacje mogą nawiązywać relacje oraz zdobywać bezcenną wiedzę. Lyreco uczestniczy w konferencji od pierwszej edycji, wskazując partnerom warte uwagi, uwzględniające współczesne potrzeby świata, kierunki rozwoju.

 

Nie inaczej było w tym roku. Przedstawiciele Lyreco przybliżyli zebranym gościom pomysły na zrównoważone zakupy oraz korzyści płynące z podejmowania działań CSR. Małgorzata Malinowska, Corporate Accounts Sales Director, dr Robert Daniluk, Quality, Security and Sustainable Director oraz Michał Skrzyniarz, reprezentujący firmę Navigator, pokazali, że zielone zakupy nie wymagają drastycznych zmian, a przynoszą odczuwalne przez wszystkich korzyści. Uczestnicy mogli m.in. poznać case study, pokazujące sposób na ograniczenie emisji CO2 poprzez właściwe zarządzanie zakupami papieru.

 

Konferencja PROCON/POLZAK pozwoliła zwrócić uwagę na wyzwania stojące przed przedsiębiorstwami, które muszą radzić sobie w świecie wciąż rosnących wymagań ze strony konsumentów, a jednocześnie efektywnie wykorzystywać możliwości dawane im przez postępującą rewolucję cyfrową. Lyreco zwróciło szczególną uwagę na inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności, które dzisiaj muszą stanowić ważny punkt działania wszystkich organizacji. To kolejna z inicjatyw firmy, która stara się zachęcać do idei zrównoważonego rozwoju wszystkich swoich partnerów, edukując, wspierając i samemu podejmując kolejne zobowiązania w zakresie społecznej odpowiedzialności.

 

 

O Grupie Lyreco:

Grupa Kapitałowa Lyreco to europejski lider i trzeci co do wielkości dystrybutor rozwiązań biurowych dla firm na świecie. Grupa jest obecna w 25 krajach, a dzięki sieci partnerstw jej zasięg obejmuje 42 państwa. Lyreco ma obroty na poziomie ponad 2,2 mld EUR, a jej wyniki można przypisać ścisłej współpracy partnerskiej z klientami, wyjątkowej logistyce oraz ambicji podzielanej przez 9000 pracowników firmy: „Zawsze po Twojej stronie, aby ułatwić ci pracę”.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!