Wydarzenia

L'Oréal wraz z CCIFP stworzy strefę CAFE FRANCE na IMPACT w Poznaniu

L'Oréal Polska dołączyła do partnerów CAFE FRANCE na Forum IMPACT w Poznaniu. Wspólnie zaprezentujemy doświadczenia firm francuskich w Polsce.

W trakcie wydarzenia Barbara Stępień, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej L'Oréal Polska i Kraje Bałtyckie wystąpi w dyskusji zatytułowanej Przez innowacje do zrównoważonego rozwoju. Czy to jest dobry czas na zmiany? Udział w niej wezmą również: Grzegorz Wojciechowski, Dyrektor Generalny Saint-Gobain HPM na Europę Wschodnią i Paulina Chmielewska, Director of Operations Nexity Polska.

Debata odbędzie się 10 maja na scenie 6. w godzinach 18:00 - 18:20. 

W jej trakcie porozmawiamy o miejscu biznesu w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań zbliżających nas do zielonej transformacji, a także pokażemy przykłady działań, które już teraz są realizowane przez firmy zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnie. 

L'Oréal będzie obok Nexity Polska i Grupy Saint-Gobain w Polsce, wraz z marką Saint-Gobain Norton partnerami stoiska CAFE FRANCE na IMPACT, które będzie miejscem spotkań wszystkich uczestników Forum i promocji francuskich doświadczeń. Możecie nas spotkać na poziomie 1 w budynku PCC. Zapraszamy. 

Grupa L’Oréal to globalny lider rynku kosmetycznego z obrotami na poziomie 38,26 mld euro w 2022 r. W Polsce firma oferuje konsumentom portfolio 26 marek w każdej kategorii kosmetycznej, a jej produkty dostępne są we wszystkich kanałach dystrybucji. L’Oréal zatrudnia w Polsce blisko 1000 osób, a w fabryka L’Oréal Warsaw Plant produkuje rocznie prawie 360 mln kosmetyków. Firma działa zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, realizując ambitne cele w zakresie klimatu, ochrony bioróżnorodności i zasobów, a  także w obszarze wspierania społeczeństwa inkluzywnego.

L’Oréal w Polsce to lider runku kosmetycznego, którego całą wartość szacuje się na 31 mld złotych (prognoza na 2023 r.). Od ponad 30 lat firma oferuje konsumentom i konsumentkom w Polsce i Krajach Bałtyckich portfolio globalnych marek kosmetycznych – obecnie jest to 26 marek (takich jak np. L’Oréal Paris, Garnier, Vichy, La Roche-Posay, Lancôme, YSL, Giorgio Armani, Kerastase, czy L’Oréal Professionnel). Produkty firmy zaspokajają różnorodne potrzeby we wszystkich najważniejszych kategoriach: pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, pielęgnacji włosów, makijażu oraz zapachów. 

Rocznie firma wprowadza na rynek polski ponad 1000 produktów kosmetycznych, w tym wiele przełomowych innowacji będących wynikiem pracy naukowej ekspertów z całego świata. 

L’Oréal jest jednym z największych reklamodawców w branży kosmetycznej, rocznie prowadzi kilkadziesiąt kampanii marketingowych i reklamowych, docierając w sumie do milionów konsumentów w Polsce. Działania marketingowe firmy podlegają dodatkowym, wewnętrznym regulacjom z obszaru etyki, które określają zasady odpowiedzialnej i transparentnej komunikacji z konsumentami.

L’Oréal w Polsce w liczbach:

 • ponad 1 300 pracowników (w tym L’Oréal Warsaw Plant)
 • 19 narodowości
 • 22 lata zaangażowania na rzecz różnorodności w nauce: program L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
 • HUB IT dla 14 rynków od 2006 r.
 • HUB L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia – od 2017 r.
 • Centrum Dystrybucyjne: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia – od 2017 r.
 • Centrum Usług Księgowo-Finansowych dla 15 rynków od 2018 r.

L'Oréal w Polsce współpracuje z około 300 lokalnymi dostawcami produktów i usług. Szacujemy, że wśród naszych dostawców w Polsce zatrudnienie znajduje kilkanaście tysięcy osób.

Beauty tech oraz nauka i zrównoważone innowacje w grupie L'Oréal

Każdego dnia pełen pasji zespół grupy L'Oréal ds. badań i innowacji, wykorzystując swoje najnowocześniejsze umiejętności i wiedzę, przesuwa granice nauki, aby tworzyć piękno, które porusza świat.

Beauty tech w liczbach:

 • Ponad 4 000 naukowców
 • 5 500 ekspertów w dziedzinie technologii i technologii cyfrowych
 • Ponad 1 mld euro inwestycji w badania i innowacje
 • 561 patentów zgłoszonych w 2022 r.
 • 6 nagród za innowacje na CES® 2023

L’Oréal jako pracodawca

L’Oréal w Polsce, w tym L’Oréal Warsaw Plant zapewnia stabilne zatrudnienie i jest ważnym pracodawcą w regionie i w branży kosmetycznej. Spółki zatrudniają w sumie ponad 1000 pracowników – zróżnicowany zespół zaangażowanych ekspertów w obszarach marketingu, sprzedaży, produkcji, logistyki, IT, finansów itp. Siłą zespołu L’Oréal jest jego różnorodność – to zespół osób reprezentujących 19 narodowości, przedstawicieli różnych kultur, osób z różnym doświadczeniem, w różnym wieku.

Rozbudowana i różnorodna struktura firmy w Polsce umożliwia rozwój kariery w fabryce, zespole HUB L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie, w HUB’ie IT, Centrum Dystrybucyjnym, czy też w Centrum Usług Księgowo-Finansowych. Średni staż pracy w L’Oréal Warsaw Plant to 11 lat, a w L’Oréal Polska to 7 lat. Globalny zasięg działalności L’Oréal umożliwia ponadto rozwój karier międzynarodowych.

Produkcja kosmetyków w Polsce: 360 mln, eksport na 29 rynków

L’Oréal Warsaw Plant produkuje rocznie około 360 mln kosmetyków. Z nowoczesnych linii produkcyjnych w podwarszawskich Kaniach zjeżdżają miliony żeli pod prysznic, szamponów, mleczek do ciała, toników, wód micelarnych oraz farb do włosów, takich marek z portfolio Grupy L’Oréal jak: Garnier, Lascad, L’Oréal Paris, Mixa i Maybelline. Fabryka w Kaniach eksportuje kosmetyki na 29 rynków Europy  (stanowi to 92 proc. produkcji).

Inwestycje : 1 042 mln PLN w L’Oreal Warsaw Plant

W ciągu 25-letniej działalności w Polsce, fabryka L'Oréal Warsaw Plant zainwestowała w rozwój innowacyjnych rozwiązań kwotę 1 042 mln PLN / 251 mln EUR , co plasuje ją w gronie ważniejszych inwestorów w branży kosmetycznej.

Najważniejszą inwestycją z zakresu ograniczenia wpływu na środowisko w ciągu ostatnich lat w Fabryce L'Oréal Warsaw Plant w Kaniach była budowa Stacji Recyklingu Wody, tzw. „zielone serce fabryki”, której wartość wyniosła 4 milionów euro. Dzięki stacji, w 2021 r. fabryka zaoszczędziła ponad 35 000 m3 wody, co jest równowartością 10 basenów olimpijskich.

Fabryka L'Oréal Warsaw Plant planuje kolejne inwestycje w rozwiązania prośrodowiskowe w najbliższych latach. L'Oréal zdecydował o samodzielnej inwestycji w instalację kotłów parowych (produkcja pary i gorącej wody) zasilanych biomasą (peletem) – własną ciepłownię.

L'Oréal na rzecz środowiska naturalnego

W ramach realizowanego programu środowiskowego L’Oreal For The Future, który ma na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, L'Oréal realizuje następujące zobowiązania:

 • Klimat - do 2025, wszystkie zakłady L'Oréal osiągną neutralność emisyjną poprzez poprawę efektywności energetycznej i korzystanie w 100% z energii odnawialnej. Do 2030 zredukujemy energię o 40%.
 • Woda - do 2030, 100% wody używanej w naszych procesach przemysłowych będzie odzyskiwane i ponownie wykorzystywane w obiegu zamkniętym. Do 2030 zredukujemy zużycie wody o 30%.
 • Odpady - do 2030, 100% wytwarzanych odpadów będzie poddawane recyklingowi  lub ponownie wykorzystywane. Do 2030  zredukujemy ilość odpadów o 30% (nie licząc osadu).

Do 2021 r. Fabryka L’Oréal Warsaw Plant zredukowała zużycie wody o 18% i zmniejszyła ilość odpadów o 4 % w porównaniu z rokiem 2019, przy jednoczesnym wzroście produkcji.

Do 2020 r. Fabryka L’Oréal Warsaw Plant zredukowała zużycie wody o 50% w odniesieniu do roku bazowego 2005

W 2020 roku energia odnawialna stanowiła 44% całkowitej konsumpcji w fabryce L'Oréal Warsaw Plant – to energia elektryczna, do której zakupiono certyfikowany prąd. Zgodnie z założeniami do 2025 roku cała wykorzystywana w zakładzie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Energią nieodnawialną jest gaz ziemny, używany do ogrzewania budynku i do wytworzenia pary (do dezynfekcji i celów produkcyjnych).

L'Oréal na rzecz społeczności lokalnych – wpływ społeczny

L'Oréal, jako globalny lider aktywnie wspiera społeczności lokalne w rozwiązywaniu najbardziej istotnych problemów. W działania te angażują się pracownicy w ramach wolontariatu pracowniczego, firma wspiera długofalowo organizacje pozarządowe w ramach strategii  filantropii – skupiając się na pomocy osobom ze środowisk nieuprzywilejowanych: w tym dzieciom, osobom chorym, czy wykluczonym społecznie.

Od ponad 22 lat w ramach programu L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, L'Oréal wspiera różnorodność w środowisku naukowym promując najzdolniejsze młode badaczki i przyznając im stypendia na rozwój ich karier naukowych. Tym samym łączymy naszą wiarę w różnorodność i naukę, a także promujemy przekonanie, że świat potrzebuje nauki, a nauka potrzebuje kobiet. Do tej pory stypendia otrzymało w Polsce 112 kobiet naukowczyń.

Swój wpływ społeczny budują także największe marki należące do firmy L'Oréal:

 • L'Oréal Paris w ramach programu StandUp edukuje w zakresie przeciwdziałania przemocy w przestrzeni publicznej;
 • marka Maybelline zainicjowała program Brave Together obalający stereotypy na temat depresji wśród młodych ludzi;
 • marki NYX Professional Makeup oraz Kiehl’s aktywnie wspierają osoby ze środowisk LGBTI+ promując idee tolerancji i wiary w potęgę różnorodności;
 • marka YSL wraz ze swoją kampanią Abuse is not Love skupi się na edukacji na temat zachowań przemocowych w relacjach partnerskich i ich przeciwdziałaniu.

Działania solidarnościowe na rzecz Ukrainy:

Od 24 lutego 2022 r. naszym absolutnym priorytetem jest wspieranie naszych ukraińskich pracowników i ich rodzin.

Naszym pracownikom pozostającym w Ukrainie stale zapewniamy pomoc finansową oraz wsparcie psychologiczne. Nasze zespoły w krajach ościennych – w tym w Polsce, osobiście witały i zapewniły zakwaterowanie ponad 350 osobom, w tym także naszym ukraińskim koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom. W razie potrzeby nadal zapewniamy im zakwaterowanie, wsparcie psychologiczne, finansowe, medyczne i imigracyjne. W miarę możliwości zapewniamy także naszym pracownikom możliwość pracy tymczasowej w innych spółkach L’Oréal. Aby pomóc naszym pracownikom i ich rodzinom jak najlepiej radzić sobie z tą sytuacją, inicjujemy zajęcia z języków obcych. Pomagamy również innym ukraińskim uchodźcom w znalezieniu pracy w spółkach L’Oréal.

Aby wesprzeć ludzi w Ukrainie, a także uchodźców przeznaczyliśmy 5 mln euro na pomoc humanitarną. Z tej kwoty, 400 000 euro zostało przekazanych organizacjom pozarządowym w Polsce i w Krajach Bałtyckich. Wsparcie finansowe otrzymały Unicef Polska, Polska Akcja Humanitarna, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja LaStrada oraz Czerwony Krzyż na Litwie, Łotwie i w Estonii. Oprócz tego darowizny produktowe trafiły do kilkudziesięciu organizacji pozarządowych w Polsce i krajach bałtyckich.

Współpracujemy z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi (np. Czerwony Krzyż), a także agencjami Organizacji Narodów Zjednoczonych (Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców i UNICEF). Dostarczyliśmy już 600 000 niezbędnych produktów pielęgnacyjnych i higienicznych w Ukrainie oraz w sąsiednich krajach i będziemy nadal przekazywać dodatkowe produkty w nadchodzących miesiącach. Nasze zespoły rozpoczęły akcję crowdfundingu pracowniczego na rzecz pomocy dla Ukrainy. Niedawno wznowiliśmy wysyłkę niezbędnych produktów, aby odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa ukraińskiego.

Nagrody i wyróżnienia

 • L'Oréal jest liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2022 – 1. miejsce w zestawieniu branżowym i 3. w klasyfikacji generalnej.
 • Firma otrzymała także w 2022 roku dwa Listki CSR „Polityki” - Zielony Listek za zarządzanie wpływem środowiskowym oraz za strategię adaptacji do zmian klimatycznych oraz Biały Listek za ciągłe doskonalenie swoich działań na rzecz efektywnego zarządzania wpływem firmy na otoczenie.
 • Fabryka L’Oréal Warsaw Plant otrzymała w 2022 roku złotą nagrodę Royal Society for the Prevention of Accident Awards (RoSPA) za działania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Partnerzy Café France

Partner wspierający

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!