RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Usługi

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła portal dla firm STOP Covid Kryzys Portal z bazą wiedzy dla pracowników i pracodawców, bezpłatnymi poradami ekspertów online i telefonicznie.

Bezprecedensowy problem związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV w Polsce i na świecie spowodował nagłe i daleko idące zmiany oraz przeszkody w dotychczasowym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła decyzję o uruchomieniu nowego narzędzia pomocy dla przedsiębiorców pod nazwą „Strefa Wsparcia”. To przede wszystkim bezpłatne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, księgowości, gospodarki, cyberbezpieczeństwa i innych zagadnień istotnych w obecnej szerzącej się pandemii skierowane do przedsiębiorców. To również platforma internetowa www.wsparcie.sse.lodz.pl, na której zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy znajdą bieżące informacje, artykuły i komentarze specjalistów oraz cyklicznie organizowane, specjalistyczne webinaria.

 

Nowo powstały portal ma na celu zapewnienie kompleksowej informacji dotyczącej możliwości, uprawnień i obowiązków zarówno pracodawców, jak i pracowników w tej trudnej, a jednocześnie niezdefiniowanej pod względem wszelkich konsekwencji gospodarczych rzeczywistości.

Strefę Wsparcia tworzą eksperci ŁSSE oraz specjaliści partnerów biznesowych Strefy: Związek Polska Cyfrowa, Arena Tax – Kancelaria Doradztwa Podatkowego, kancelaria prawna Chudzik i Wspólnicy, Sakowska- Baryła, Czaplińska Kancelaria Radców Prawnych.

Swoje działania Strefa skierowała również do startupów, zachęcając ich do tworzenia i zgłaszania do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej technologicznych i społecznych rozwiązań mających wpływ na efekty COVID-19. Rozpoczęła się rekrutacja do programu Spark: Change the Future - rundy specjalnej akceleratora Startup Spark. Dla najlepszych Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała granty finansowe, które przyspieszą rozwój i wdrożenie wybranych produktów i usług.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu: www.wsparcie.sse.lodz.pl.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!