Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchomiła portal dla firm STOP Covid Kryzys Portal z bazą wiedzy dla pracowników i pracodawców, bezpłatnymi poradami ekspertów online i telefonicznie.

Bezprecedensowy problem związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV w Polsce i na świecie spowodował nagłe i daleko idące zmiany oraz przeszkody w dotychczasowym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła decyzję o uruchomieniu nowego narzędzia pomocy dla przedsiębiorców pod nazwą „Strefa Wsparcia”. To przede wszystkim bezpłatne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, księgowości, gospodarki, cyberbezpieczeństwa i innych zagadnień istotnych w obecnej szerzącej się pandemii skierowane do przedsiębiorców. To również platforma internetowa www.wsparcie.sse.lodz.pl, na której zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy znajdą bieżące informacje, artykuły i komentarze specjalistów oraz cyklicznie organizowane, specjalistyczne webinaria.

 

Nowo powstały portal ma na celu zapewnienie kompleksowej informacji dotyczącej możliwości, uprawnień i obowiązków zarówno pracodawców, jak i pracowników w tej trudnej, a jednocześnie niezdefiniowanej pod względem wszelkich konsekwencji gospodarczych rzeczywistości.

Strefę Wsparcia tworzą eksperci ŁSSE oraz specjaliści partnerów biznesowych Strefy: Związek Polska Cyfrowa, Arena Tax – Kancelaria Doradztwa Podatkowego, kancelaria prawna Chudzik i Wspólnicy, Sakowska- Baryła, Czaplińska Kancelaria Radców Prawnych.

Swoje działania Strefa skierowała również do startupów, zachęcając ich do tworzenia i zgłaszania do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej technologicznych i społecznych rozwiązań mających wpływ na efekty COVID-19. Rozpoczęła się rekrutacja do programu Spark: Change the Future - rundy specjalnej akceleratora Startup Spark. Dla najlepszych Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała granty finansowe, które przyspieszą rozwój i wdrożenie wybranych produktów i usług.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu: www.wsparcie.sse.lodz.pl.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Regulatorzy finansowi w obliczu wyzwań

Celem organów regulacyjnych pozostaje wspieranie stabilności podmiotów świadczących usługi finansowe oraz opracowywanie mechanizmów naprawczych,...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!