Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Life Corner - pomóżmy sfinansować 108 schronów dla ludności cywilnej Ukrainy

Drodzy Partnerzy i Przyjaciele,

Mimo iż echa wojny w Ukrainie docierają do nas z coraz mniejszą siłą, konflikt ten nadal trwa, tuż za naszymi granicami. Nie możemy zapominać o tym, że cierpienie i horror, którego doświadczają nasi Partnerzy z Ukrainy wcale się nie zmniejszyło – wręcz przeciwnie – wraz z upływem czasu narasta zmęczenie psychiczne i fizyczne, zarówno wśród walczących, jak i ludności cywilnej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy również my nie ulegali tzw. „zmęczeniu tematem”.

Po sukcesie, jakim była wspólna akcja warM Ukraine (raport z kampanii dostępny jest tutaj – dziękujemy za Wasze wsparcie!), izby bilateralne zrzeszone w IGCC postanowiły po raz kolejny połączyć siły i wesprzeć projekt budowy schronów dla ludności cywilnej w rejonie Sumy, Charkowa i innych przyfrontowych obszarach.

108 schronów dla ludności cywilnej organizuje ukraińska Fundacja Jedność i Siła w rejonie Charkowa, Sumy i innych. Projekt o nazwie „Kącik życia” będzie realizowany we wsiach Kucherivka, Synkivka, Podole i wielu innych. To region mocno dotknięty działaniami wojennymi. Nie ma tam prądu, gazu ani wody. Woda jest dostępna tylko w miejscach, w których znajdują się studnie.

Schrony zostaną wyposażone w środki niezbędne do przetrwania ludności cywilnej, w tym: żywność długoterminową, wodę, środki higieniczne, małe generatory itp.

Dzięki współpracy i zaufaniu budowanemu przez ostatnie 12 miesięcy, Fundacja Forum współpracuje z partnerem w Holandii, który zaproponował wysłanie do Ukrainy 52 generatorów o mocy 5,5 kW bez otrzymywania zapłaty z góry. Generatory zostały już przetransportowane na Ukrainę i rozesłane do schronów. Transport był możliwy dzięki hojności Fracht FWO Polska oraz pomocy Fundacji Koper Pomaga. Fundacja Forum zobowiązała się do dołożenia wszelkich starań, aby pokryć koszty generatorów oraz pozyskać środki na zakup pozostałych elementów wyposażenia schronów.

Zachęcamy gorąco do wsparcia projektu Life Corner poprzez darowiznę oraz działania komunikacyjne. Darowiznę można przekazać bezpośrednio poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl (LINK DO ZBIÓRKI) lub na podstawie umowy darowizny z fundacją Forum. Firmy zainteresowane umową darowizny zapraszamy do kontaktu pod adresem: mb@swisschamber.pl

 

Zobacz PDF

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!