Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Krajowe dane o sprzedaży detalicznej mogą osłabić złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,4602 (osłabienie złotego o 0,5%). W pierwszej części tygodnia złoty osłabił się po publikacji słabszych od oczekiwań danych o bilansie płatniczym. Następnie w środę i czwartek polska waluta odrobiła straty, choć jastrzębi ton konferencji po posiedzeniach FOMC i EBC ograniczał skalę jego aprecjacji. W piątek złoty ponownie nieznacznie osłabił się, niemniej jednak jego kurs pozostał na relatywnie wysokim poziome.

W tym tygodniu kluczowe dla kursu złotego będą krajowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Dane o sprzedaży mogą naszym zdaniem osłabić kurs złotego, podczas gdy publikacja produkcji będzie najprawdopodobniej neutralna dla polskiej waluty. Z kolei w środę i w czwartek możemy mieć do czynienia z podwyższoną zmiennością kursu polskiej waluty w reakcji na sprawozdanie szefa Rezerwy Federalnej J. Powella przed Kongresem. Zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i światowej gospodarki nie będą miały naszym zdaniem istotnego wpływu na kurs złotego. Jednocześnie istotnym czynnikiem determinującym kurs polskiej będą informacje dotyczące przebiegu działań wojennych w Ukrainie.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!