Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Krajowe dane o inflacji mogą osłabić złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,4295 (umocnienie złotego o 0,7%). Od poniedziałku do czwartku mieliśmy do czynienia ze spadkiem kursu EURPLN, który ponownie obniżył się poniżej poziomu 4,42. Aprecjację polskiej waluty wspierało obniżenie się globalnej awersji do ryzyka odzwierciedlane spadkiem indeksu VIX. W piątek doszło do korekty, w wyniku której kurs złotego powrócił powyżej poziomu 4,43. Publikacje licznych danych z krajowej, jak i ze światowej gospodarki, nie miały istotnego wpływu na kurs polskiej waluty.

Piątkowe decyzje agencji S&P i Fitch o utrzymaniu ratingu Polski oraz jego perspektywy są neutralne dla kursu polskiej waluty. W tym tygodniu kluczowa dla kursu polskiej waluty będzie zaplanowana na środę publikacja krajowych danych o inflacji, która może przyczynić się do osłabienia złotego. Zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i ze światowej gospodarki nie będą miały istotnego wpływu na kurs złotego. Jednocześnie istotnym czynnikiem determinującym kurs polskiej będą informacje dotyczące przebiegu działań wojennych w Ukrainie.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!