Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Krajowe dane o inflacji mogą osłabić złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,5275 (umocnienie złotego o 0,1%). Na początku ubiegłego tygodnia mieliśmy do czynienia ze spadkiem kursu EURPLN, który ponownie obniżył się poniżej poziomu 4,50. W kolejnych dniach mieliśmy do czynienia z jego stabilizacją, po czym w piątek doszło do korekty, w wyniku której kurs złotego powrócił do poziomów z początku tygodnia. Publikacje licznych danych z krajowej, jak i ze światowej gospodarki, nie miały istotnego wpływu na kurs polskiej waluty.

Z kolei kurs EURUSD przez cały ubiegły tydzień, podobnie jak dwa tygodnie temu, pozostawał w łagodnym trendzie spadkowym, czemu sprzyjały oczekiwania inwestorów na to, że Fed nie zakończył jeszcze cyklu podwyżek stóp procentowych. Nasileniu tych oczekiwań sprzyjał dość jastrzębi wydźwięk publikacji Minutes z majowego posiedzenia FOMC, co znalazło odzwierciedlenie we wzroście kontraktów FRA.

W tym tygodniu kluczowa dla kursu polskiej waluty będzie zaplanowana na środę publikacja krajowych danych o inflacji, która może przyczynić się do osłabienia złotego. Zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i ze światowej gospodarki nie będą miały istotnego wpływu na kurs złotego.

 

ZOBACZ RAPORT

 

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!