Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

KPMG partnerem Muzeum Narodowego w Warszawie

Firma doradcza KPMG w Polsce została partnerem Muzeum Narodowego w Warszawie, jednego z najstarszych i największych muzeów sztuki w Polsce. Wsparcie obejmie bieżącą działalność Muzeum, organizację stałych i czasowych wystaw, a także prowadzenie wspólnych projektów edukacyjnych i kulturalnych.  

 

Misją Muzeum Narodowego w Warszawie jest ochrona i udostępnianie zbiorów stanowiących ważną część dziedzictwa narodowego Polski. Muzeum posiada kolekcję około 830 tysięcy dzieł sztuki, polskiej i zagranicznej, od starożytności po współczesność. Zbiory obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki, druki, fotografie, monety oraz przykłady sztuki użytkowej i wzornictwa. Każdego roku, m.in. dzięki wsparciu mecenasów, kolekcja powiększa się o kolejne, starannie wyselekcjonowane dzieła. W ostatnim czasie Muzeum Narodowe w Warszawie pozyskało m.in. prace Marca Chagalla, Francisco Goi, Stanisława Wyspiańskiego, Anny Bilińskiej i Augusta Zamoyskiego. 

 

Muzeum Narodowe w Warszawie to także centrum edukacji i kultury. KPMG ceni rozwój i edukację, dlatego szczególne znaczenie mają działania edukacyjne prowadzone przez Muzeum, obejmujące m.in. lekcje muzealne, wykłady, interaktywne warsztaty czy zwiedzanie wystaw z przewodnikiem. Współpracując z Muzeum KPMG będzie także miało okazję zaangażować się w edukację kulturową i rozwój lokalnych społeczności. 

 

Nasza współpraca z Muzeum Narodowym w Warszawie rozpoczęła się już w 2017 roku, kiedy to KPMG ufundowało ikoniczny neon rozświetlający dach Gmachu Głównego Muzeum przy Alejach Jerozolimskich 3. W tym roku nasza współpraca będzie miała charakter bardziej kompleksowy. Zostając partnerem Muzeum dołączamy do innych przedstawicieli biznesu, którzy angażują się w rozwój kultury wysokiej. Wspieranie sztuki i dziedzictwa narodowego Polski jest obowiązkiem prywatnych instytucji. Muzeum organizuje unikatowe wydarzenia edukacyjne i kulturalne, z wielką przyjemnością będziemy współpracować przy tych inicjatywach – mówi Stacy Ligas, Senior Partner, CEO KPMG w Polsce. 

 

 

Jesienią 2023 roku Muzeum zaprasza na aż trzy  wystawy czasowe. Pierwsza z nich, „Picasso”, dostępna od  12 października, będzie opowieścią o półwieczu twórczości tego znanego i rozpoznawalnego artysty. Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczenia ponad 120 jego prac: grafik, ceramiki i ilustracji książkowych. Większość będzie prezentowana w Warszawie po raz pierwszy i pochodzi z kolekcji Museo Casa Natal Picasso (dosł. Muzeum Dom Narodzin Picassa) w Maladze. Zobaczymy również cenne prace artysty ze zbiorów MNW. Będzie można odwiedzić także wystawę „Arkadia”, dyskutującą z mitem krainy wiecznej szczęśliwości oraz „Zawsze w ruchu. Bruno Barbey”, prezentującą dorobek jednego z najbardziej rozpoznawanych fotografów XX i XXI wieku. Wszystkim wystawom towarzyszy bogaty program edukacyjno-kulturalny. 

 

Współpraca z firmą KPMG ma dla Muzeum Narodowego wiele wymiarów. Do najważniejszych należą bez wątpienia możliwość budowania relacji z otoczeniem społecznym, a więc pracownikami firmy, ale też ich rodzinami, przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi. Nie mniej ważna jest wspólna troska o dziedzictwo kulturowe, które we współczesnym świecie traktowane jest podobnie jak zasoby naturalne: raz utracone, przepada bezpowrotnie, a bez niego nie jest możliwy rozwój społeczny, a w wymiarze indywidualnym, osobistym nie jest możliwe określenie własnej tożsamości kulturowej – mówi Łukasz Gaweł, Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie. 

 

**** 

O KPMG: 

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi profesjonalne z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG działa w 143 krajach i zatrudnia ponad 265 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa. KPMG International Limited jest prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. KPMG International Limited i podmioty z nią powiązane nie świadczą usług na rzecz klientów. W Polsce KPMG działa od 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 2100 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Więcej na stronie kpmg.pl  

 

**** 

Kontakt dla mediów: 

Krzysztof Krzyżanowski, e-mail: kkrzyzanowski@kpmg.pl, tel.: +48 22 528 11 14 lub 508 047 582 

Jakub Malczewski, e-mail: jmalczewski(@)kpmg.pl, tel.: +48 22 528 15 72 lub 605 511 308  

Patrycja Kowalczyk, e-mail: patrycjakowalczyk(@)kpmg.pl, tel.: +48 22 528 11 87 lub 664 718 676 

 

 

 

**** 

Współadministratorami Pana/Pani danych osobowych są Spółki wchodzące w skład sieci KPMG w Polsce, (tj. KPMG Sp. z o.o., KPMG Sp. z o.o. sp. k., KPMG Audyt Sp. z o.o., KPMG Audyt Services Sp. z o.o., KPMG Audyt Sp. z o.o. sp. k., KPMG Advisory Sp. z o.o. sp. k., KPMG Tax M.Michna Sp. k., KPMG Usługi Księgowe Sp. z o.o., KPMG Law Bajno Stopyra spółka komandytowa, KPMG Restructuring Sp. z o. o.). Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu umożliwienia kontaktu Biura Prasowego KPMG z przedstawicielami mediów, w tym nawiązanie z Panem/Panią kontaktu oraz dostarczenie Panu/Pani w tym celu informacji technicznych. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności w sekcji "Przedstawiciele mediów". 

Document Classification: KPMG Public. 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!