Aktualności firm stowarzyszonych

Konsorcjum firm Eiffage Polska Budownictwo i Eiffage Polska Serwis zakończyło prace przy budynku A1 na osiedlu „Nowa 5 Dzielnica” w Krakowie

Budynek mieszkalny wielorodzinny A1: ostateczne pozwolenie na użytkowanie uzyskane długo przed zakładanym terminem.

Konsorcjum Eiffage Polska Budownictwo i Eiffage Polska Serwis prowadzi prace na osiedlu „Nowa 5 Dzielnica” w Krakowie na zlecenie Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. Realizacja budynku A1 przebiegła wyjątkowo sprawnie. Zgodnie z założeniami, obiekt powinien być oddany do użytkowania dopiero w połowie sierpnia b.r.

Budynek A1 został wykonany w tradycyjnej technologii. Obiekt składa się z dwóch segmentów A1a i A1b o zróżnicowanej wysokości, od 7 do 8 kondygnacji. Segmenty łączy podziemny, dwukondygnacyjny garaż. Podczas budowy „Nowej 5 Dzielnicy” zdecydowano się zachować rosnące w pobliżu drzewa, m.in. brzozy, grab oraz klon. Trzy z nich – dwie brzozy i grab – zostały wkomponowane w bryłę budynku A1. Malowniczo przebijają swoimi koronami strop nad parterem, który łączy dwa segmenty w spójną bryłę. Wykonanie fundamentów podpierających słupy tego łącznika wymagało dużej staranności, gdyż znajdują się one zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od układu korzeniowego żywych, rosnących drzew.

Podziemne konstrukcje A1 to żelbetowe układy słupowo-płytowe, a konstrukcję naziemną stanowią układy płyt żelbetowych i ścian nośnych murowanych z bloczków silikatowych z pojedynczymi słupami i ścianami żelbetowymi. Stropy i stropodachy wykonane zostały z żelbetu. Rytm elewacji wyznaczają zróżnicowane płaszczyzny: wcięte balkony na narożnikach oraz poziome i pionowe podziały. Na tarasach oraz balkonach zastosowano szklane balustrady ze szkła bezpiecznego. Budynek A1 – podobnie jak większość budynków w „Nowej 5 Dzielnicy” – pokryty jest płaskim, zielonym dachem z wierzchnią warstwą wegetacyjną. Zastosowano tu zieleń ekstensywną, które wymaga minimalnej pielęgnacji.

Nowa 5 Dzielnica”, budynek A1 – realizacja w liczbach:

 • Adres inwestycji: Kraków, ul. Wrocławska 53 (Krowodrza)
 • Liczba kondygnacji: 10 (8 naziemnych oraz 2 podziemne)
 • Powierzchnia całkowita: 18 126 m2
 • Powierzchnia użytkowa mieszkań: 6 256 m2
 • Powierzchnia użytkowa lokali usługowych: 1 680 m2
 • Liczba mieszkań: 153
 • Liczba lokali usługowych: 3
 • Autor projektu architektonicznego: Jakub Rzemieniec, ION Architekci
 • Kierownik budowy: Karol Durynek
 • Inspektor nadzoru: Dariusz Łągiewka
 • Generalny wykonawca: konsorcjum spółek Eiffage Polska Budownictwo oraz Eiffage Polska Serwis
 • Wartość kontraktu (netto): 30 198 210 zł
 • Inwestor: Centrum Nowoczesnych Technologii Spółka Akcyjna sp.k.

***

EIFFAGE – jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie, która na całym świecie zatrudnia ponad 70 tysięcy pracowników. Jej roczna sprzedaż sięga 16,6 mld euro. Grupa Eiffage w Polsce działa od ponad 30 lat. Jest reprezentowana przez firmy Eiffage Polska Budownictwo, Eiffage Polska Serwis oraz Eiffage Immobilier Polska.

Spośród kilkuset realizacji Eiffage w Polsce, do najważniejszych należą: POSNANIA – zdobywca certyfikatu BREEAM International New Construction, OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy Radisson Blu w Zakopanem, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Browary Warszawskie”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie, konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno i hala logistyczna dla VW Poznań w Antoninku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.eiffage.pl

Biuro prasowe Eiffage:

 

Barbara Czerniawska
E: media(@)eiffage.pl
T: +48 604 16 16 06

Joanna Cendrowska
Rzecznik prasowy Eiffage w Polsce
E: j.cendrowska(@)eiffage.pl
T.: +48 22 566 48 00

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!