Aktualności firm stowarzyszonych

Konferencja prezesa NBP A. Glapińskiego może sprzyjać osłabieniu złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,5766 (umocnienie złotego o 0,2%). W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN charakteryzował się relatywnie niską zmiennością z uwagi na długi weekend i obniżoną płynność na rynku. Z większymi zmianami mieliśmy do czynienia w przypadku kursu EURUSD, który w pierwszej części tygodnia kształtował się w wyraźnym trendzie wzrostowym w oczekiwaniu na posiedzenie EBC. Jego wydźwięk został odebrany przez inwestorów jako gołębi, co doprowadziło w czwartek do korekty i umocnienia dolara względem euro. Piątkowe dane o zatrudnieniu poza rolnictwem w USAprzyczyniły się do dalszego spadku kursu EURUSD.

Uważamy, że opublikowane dzisiaj rano dane o produkcji przemysłowej w Niemczech są lekko pozytywne dla złotego. W tym tygodniu kluczowe dla kursu polskiej waluty będzie zaplanowane na środę posiedzenie RPP. Choć samo posiedzenie nie będzie miało naszym zdaniem istotnego wpływu na kurs polskiej waluty, to wypowiedzi prezesa NBP A. Glapińskiego na zwyczajowej konferencji prasowej mogą sprzyjać jego osłabieniu. Zaplanowane na ten tydzień publikacje ze światowej gospodarki nie będą miały istotnego wpływu na kurs złotego.

 

PEŁEN ARTYKUŁ

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!