COVID-19  •  Zobacz także

Konferencja Ministra Zdrowia - koniec z maseczkami.

Dziś o godz. 8:45 odbyła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego, z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego - Krzysztofa Saczka oraz dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego Grzegorza Juszczyka.

 

Konferencja była poświęcona omówieniu obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce i perspektywach znoszenia ostatnich restrykcji sanitarnych. Zostały ogłoszone postanowienia dotyczące zakończenia obowiązku noszenia maseczek

Adam Niedzielski powiadomił o spadającej liczbie zakażeń i podkreślił że, pomimo powrotu dzieci do szkół i napływu uchodźców z Ukrainy, tendencja spadkowa zakażeń się utrzymała.

Szef resortu zdrowia podjął więc decyzje o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek, ale także o zniesieniu nakazu izolacji domowej i kwarantanny. Oba rozwiązania będą aplikowane od 28 marca br.

 

Niedzielski dodał jednak, że zdjęcie nakazu noszenia maseczek nie obowiązuje podmiotów leczniczych oraz aptek, a osoby z pozytywnym wynikiem testu na COVID, będą musiały same i na własną odpowiedzialność izolować się w domu.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!