Aktualności firm stowarzyszonych

Kolekcja GREEN INEXTENSO Auchan - zrównoważony rozwój i komfort Odzież „green” dla całej rodziny

Auchan Retail Polska prezentuje wyjątkową kolekcję odzieży marki własnej GREEN INEXTENSO. Zgodnie z podpisanym przez Grupę Auchan w 2019 roku Paktem Mody, zobowiązującym do przestrzegania bilansu klimatycznego, biologicznego i oceanicznego, gama tekstyliów INEXTENSO w 70% wyprodukowana jest z materiałów organicznych, pochodzących z recyklingu, z uwzględnieniem zasad zero waste oraz oszczędności wody. W ten sposób firma potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

INEXTENSO to marka odzieży „specjalistycznej” dla całej rodziny, oferująca komfortowe ubrania do użytku codziennego dla kobiet, mężczyzn, dzieci i niemowląt. Są to m.in. dżinsy, kurtki, sukienki, koszule, bluzki, T-shirty, bielizna, ubranka dla dzieci i niemowląt oraz obuwie i dodatki w atrakcyjnych, niskich cenach. Cały asortyment stworzony jest z materiałów przyjaznych środowisku, nadających się do recyklingu, takich jak bawełna organiczna i włókna ekologiczne OEKOTEX.

Mężczyźni mają do wyboru 65 modeli, z których 45 wyprodukowano z włókna ekologicznego OEKOTEX, a 30% materiału pochodzi z recyklingu. Kolekcja dla kobiet liczy 25 modeli. Równie bogatą ofertę marka przygotowała dla najmłodszych – 126 artykułów dla niemowląt i 114 dla dzieci. Dopełnieniem oferty jest bielizna i obuwie. 

Troska o środowisko naturalne jest dla naszej sieci tematem niezwykłej wagi, wpisanym w strategię Auchan 2022. Kolekcja marki INEXTENSO odzwierciedla wartości firmy i realizację jej zobowiązań z zakresu odpowiedzialności społecznej: oszczędności wody, zero odpadów oraz recyklingu. Wierzymy, że nasi klienci docenią szeroki wybór produktów dla całej rodziny, jakość, cenę i ekologiczny sposób produkcji. Równie ważna jest wygoda, jaką zapewnia robienie zakupów odzieżowych i spożywczych w jednym sklepie – mówi Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska .

***

O Auchan

Więcej na temat...Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Kontakt dla mediów:  Dorota Patejko  •  d.patejko@auchan.pl  •

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!