Aktualności firm stowarzyszonych

KOLEJNY REKORDOWY ROK GRUPY RENAULT W POLSCE

Rok 2019 okazał się kolejnym rekordowym rokiem pod względem sprzedaży dla Grupy Renault w Polsce. Zarejestrowano 70 500 nowych aut marek Renault i Dacia, co przełożyło się na wzrost sprzedaży aut osobowych i dostawczych o 9,8%. Renault znalazło się na szóstym miejscu w rankingu sprzedaży na rynku polskim. Dacia awansowała na siódmą pozycję. Cztery modele ― Dacia Duster, Dacia Lodgy, Renault Trafic i Renault Master zajęły pozycję lidera w swoich segmentach. Renault Trafic było najchętniej wybieranym pojazdem w segmencie minibusów, a Renault Master jest liderem na rynku aut dostawczych. Dacia Dokker zajęła drugie miejsce w rankingu sprzedaży kombi-vanów.

W 2019 roku marki Renault i Dacia zarejestrowały łącznie 70 500 samochodów, czyli o 6284  samochody więcej niż w roku poprzednim. Udział Grupy Renault w rynku samochodów osobowych i dostawczych w Polsce wyniósł 11,3%. Na rynku samochodów osobowych i dostawczych sprzedaż Renault i Dacii wzrosła w sumie o 9,8%.

Naszym celem na rok 2020 jest wejście do TOP5 sprzedaży samochodów osobowych i powrót na  pozycje lidera na rynku samochodów dostawczych – mówi Tomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Renault w Polsce. Będzie to dla nas także rok stojący  pod znakiem elektromobilności. Nowe ZOE z zasięgiem prawie 400 km jest już dostępne w Polsce w cenie, która umożliwia uzyskanie dopłaty, a w tym roku w ofercie pojawią się modele Clio, Captur, i Megane w wersji hybrydowej. Prawdziwym prezentem na 15 lecie marki Dacia będzie zaoferowanie klientom wersji na gaz LPG w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapowiada się bardzo pracowity rok – dodaje.

Renault

W roku 2019 w Polsce zarejestrowano 27 586 samochodów osobowych Renault. Liderem sprzedaży w gamie Renault pozostaje model Clio ― 8 674 sztuki (hatchback + grandtour).  

Renault Clio plasuje się w TOP3 rynku segmentu B hatchbacków oraz nadwozi typu kombi i sedan. Drugie miejsce ponownie zajęło Renault Megane z liczbą 6 181 sprzedanych egzemplarzy. Na trzeciej pozycji uplasował się Captur, który znalazł 3 721 nabywców. Te trzy modele odpowiadają za 2/3 całkowitej sprzedaży modeli osobowych Renault. Renault Trafic utrzymało pozycję lidera w segmencie minibusów. Na rynku samochodów dostawczych marka Renault zajęła drugie miejsce z wynikiem 9 884 sprzedanych aut, a Renault Master było najchętniej kupowanym autem dostawczym ubiegłego roku.

Dacia

W 2019 roku Dacia zajęła siódme miejsce na rynku sprzedaży w Polsce z udziałem 5,3%. Dwa modele Dacii ― Duster i Lodgy zajęły pozycję lidera w swoich segmentach. Dacia Sandero znalazła się w TOP3 sprzedaży do klientów indywidualnych, a Dacia Dokker zajęła drugie miejsce w rankingu sprzedaży kombi-vanów.

Wciąż najpopularniejszym modelem marki, a zarazem liderem segmentu SUV na rynku polskim jest Dacia Duster z wynikiem 15 344 zarejestrowanych aut. Stanowi to wzrost o ponad 55% w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym roku do sprzedaży wejdą wersje Dustera z fabryczną instalacją LPG.

Drugim najczęściej kupowanym modelem Dacii pozostała Dacia Sandero, która znalazła 6 580 nabywców i zajmuje trzecią pozycję wśród najchętniej wybieranych modeli na rynku polskim przez klientów indywidualnych. Popularnością cieszyła się także Dacia Dokker
(3348 zarejestrowanych egzemplarzy). Wśród samochodów dostawczych niezmiennie najpopularniejszym modelem marki był Dokker Van, którego zarejestrowano 2 144 sztuki.

Nagrody

Miniony rok to także nagrody. Po raz szósty z rzędu obsługa klienta w serwisach Renault została nagrodzona Złotym Kluczem Jakości. To również już czwarty rok, gdy Renault znalazło się w pierwszej dwójce w badaniu Wielki Test Salonów magazynu „Auto Świat”.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!