Aktualności firm stowarzyszonych

Katarzyna Saganowska dyrektorem globalnego działu TMF Group odpowiedzialnego za przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

Z początkiem czerwca br. Katarzyna Saganowska objęła stanowisko dyrektora Global Customer Due Diligence Centre, globalnego działu, którego zadaniem jest zapewnienie zgodności regulacyjnej w obszarze zwalczania i zapobiegania procederowi prania pieniędzy, a w efekcie również ochrona reputacji TMF Group. Ponad 20-osobowy zespół zarządzany przez Polkę będzie doradzał ekspertom TMF zlokalizowanym w 80 miejscach na świecie.

Dział na czele którego staje Katarzyna Saganowska jest jednym z kluczowych w globalnej strukturze firmy. Podlega bezpośrednio zarządowi TMF Group, która jest czołową firmą świadczącą usługi biznesowe w zakresie administracji i zgodności dla firm w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity. Działalność zespołu kierowanego przez menedżerkę skupia się na ocenie i minimalizowaniu ryzyka związanego z procederem prania pieniędzy oraz innych przestępstw finansowych, aby w konsekwencji pomóc chronić TMF Group przed sankcjami (także finansowymi) wynikającymi z braku zapewniania zgodności z regulacjami dot. zwalczania i zapobiegania procederowi prania pieniędzy (ang. Anti-Money Laundering) w ponad 80 jurysdykcjach na świecie. 

Katarzyna Saganowska pracuje w warszawskim biurze polskiego oddziału TMF Group, który zatrudnia ponad 500 ekspertów w Warszawie i Katowicach i jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Z TMF Group związana jest od września 2019 roku. Dotychczas pełniła rolę dyrektora Działu Zgodności (Head of Compliance) na obszar EMEA.

Wcześniej, w latach 2017 – 2019 była związana z amerykańską firmą JLL działającą w branży nieruchomości, w której zajmowała się procesami zgodności w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Przed dołączeniem do JLL, przez dwa lata była liderem zespołu ds. zgodności w DSV – globalnej firmie transportowo – logistycznej. Katarzyna Saganowska od czterech lat jest również wizytującym wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jest absolwentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, studiów w zakresie zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie ukończyła studia w zakresie zarządzania zgodnością oraz studia Master of Law w zakresie międzynarodowego prawa handlowego.

***

O TMF Group

TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z ponad 9,000 ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących i działających w wielu jurysdykcjach.

Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie.

To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Więcej: www.tmf-group.com

O TMF Group w Polsce i na Ukrainie

Zatrudniając ponad 500 ekspertów w biurach w Warszawie i Katowicach, TMF Polska jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). TMF Polska obsługuje ponad 800 polskich i międzynarodowych klientów. Ukraiński oddział Grupy zatrudnia 40 ekspertów pracujących na rzecz ponad 50 globalnych klientów. W obu oddziałach zespół TMF Group wspiera klientów w zakresie księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego.

Więcej: https://www.tmf-group.com/pl-pl/about-us/

Dalsze informacje:

Anna Przybysz

Senior Account Manager/Icon Strategies

a.przybysz(@)iconstrategies.pl / +48 609 373 155

 

Giampaolo Arghittu

External Communication Manager, TMF Group

giampaolo.arghittu(@)tmf-group.com / +44 (0) 798 331 4989

 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!