Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Kancelaria White & Case doradzała spółce Advanced Power Solutions Poland przy sprzedaży zakładu produkcji baterii

Warszawa, 16 sierpnia 2022 r. Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Advanced Power Solutions Poland S.A. przy sprzedaży zakładu produkcji baterii zlokalizowanego w Gnieźnie, w ramach transakcji typu sale-and-lease-back na rzecz funduszu REICO ČS Long Lease, zarządzanego przez czeską grupę REICO IS ČS.

Centrum produkcji baterii składa się z dwóch hal produkcyjnych oraz dwóch hal magazynowych. W skład obiektu wchodzą również dwa budynki usługowe oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wynosi ponad 24 000 m2. Zakład zlokalizowany jest w strefie przemysłowej w pobliżu Gniezna w województwie wielkopolskim.

Wyłącznym długoterminowym najemcą całego obiektu jest spółka Advanced Power Solution, będąca liderem w produkcji baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych, działająca w ponad 50 krajach na całym świecie, w tym w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Zakład produkcyjny jest w stanie wyprodukować do 4 milionów baterii dziennie, co czyni go jednym z największych tego typu obiektów na świecie.

Z ramienia warszawskiego zespołu White & Case, transakcję prowadził partner lokalny Jakub Kutzmann, którego wspomagali counsel Katarzyna Czwartosz-Liber oraz associates Jakub Khier i Paulina Walczak.

Kontakt:

Mariusz Mroczek

Senior Business Development Manager

White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.

T: + 48 22 50 50 225; M: +48 785 019 225; mariusz.mroczek(@)whitecase.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!