Aktualności firm stowarzyszonych

KANCELARIA WHITE & CASE DORADZAŁA PKN ORLEN W ZWIĄZKU Z POWOŁANIEM I URUCHOMIENIEM KORPORACYJNEGO FUNDUSZU VENTURE CAPITAL ORAZ PRZY REALIZACJI JEGO PIERWSZEJ INWESTYCJI

Warszawa, 10 maja 2022 ... Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała PKN ORLEN w związku z powołaniem i utworzeniem ORLEN VC, największego korporacyjnego funduszu venture capital w Polsce, który w ciągu 10 lat zainwestuje ok. 100 milionów euro (pół miliarda złotych) w spółki technologiczne oferujące przełomowe innowacyjne rozwiązania.

Fundusz ma za zadanie wzmocnić jeden z podstawowych segmentów biznesu Grupy ORLEN oraz otworzyć firmę na nowe innowacyjne technologie oraz możliwości na rynku wykorzystując narzędzia inwestycji pośrednich i bezpośrednich na rynku venture capital.  W obszarze zainteresowania inwestycyjnego ORLEN VC znajdują się takie branże, jak: petrochemia, energetyka, gospodarka o obiegu zamkniętym, nowoczesny detal (automatyzacja procesów zakupowych i digitalizacja sprzedaży i logistyki), biopaliwa drugiej generacji, nowoczesne materiały, nowa mobilność, cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo oraz przemysł 4.0.

W ostatnim czasie, kancelaria White & Case doradzała ORLEN VC także w związku z inwestycją w Emerald Technology Ventures’ Industrial Fund, będącego światowym liderem w zakresie prowadzenia inwestycji venture capital w obszarze innowacyjnych przełomowych technologii.

W skład warszawskiego zespołu White & Case, który doradzał przy tej transakcji weszli partner lokalny Michał Petz oraz associate Artur Kloc.

Kontakt:

Mariusz Mroczek

Senior Business Development Manager

White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.

Tel.: + 48 22 50 50 225; tel. komórkowy: +48 785 019 225; mariusz.mroczek@whitecase.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!