Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywa sprawę dla redaktorów naczelnych „Faktu” i Fakt.pl przeciwko Generalnemu Inspektoratowi Transportu Drogowego

<p style="text-align: justify;">14 października 2014 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości apelację Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego w sprawie przeciwko redaktorom naczelnym dziennika „Fakt” G. Jankowskiemu i R. Felusia oraz redaktorom naczelnym portalu fakt.pl K. Sielickiej M. Wodzińskiemu uznając, że wyrok Sądu I instancji odpowiada prawu.</p>

>

S?d Odwoławczy oddalił w całości apelację GITD, w której GIDT domagał się zmiany wyroku SO i nakazania publikacji sprostowania informacji zawartych na łamach dziennika Fakt i portalu fakt.pl. w artykułach pt.: „Każ? nam wlepiać mandaty”, „Wlepiać mandaty na akord” i „Tajny rozkaz: więcej wlepionych mandatów, wyższa pensja!”.

Opublikowany na łamach dziennika Fakt i portalu fakt.pl w grudniu 2012 r. artykuł, dotyczył uzależnienia pensji inspektorów transportu drogowego od liczby wystawianych mandatów, nałożonych kar i zabranych dowodów rejestracyjnych. Tak? korelację odkryli dziennikarze po dotarciu do pisma, w którym pracownicy skarż? się, że szefowie GITD zmuszaj? ich do wymierzania jak największej liczby mandatów będ?cych później przeliczanych na punkty i w rezultacie na pensje inspektorów.

Wyrok jest prawomocny.

Pełnomocnikami wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska byli: mec. Tobiasz Szychowski   oraz mec. Konrad Orlik, adwokaci w Kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy jest firm? świadcz?c? pełen zakres usług prawnych dla biznesu. Firma została założona w 1998 r. przez mecenasa Piotra Kochańskiego. Obecnie zespół składa się z ponad 70 prawników: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych i aplikantów, którzy współpracuj? ze sob? w biurach w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Zespół dysponuje specjalistyczn? wiedz? prawnicz? i doświadczeniem oraz znajomości? rynku i potrzeb poszczególnych branż. Posiada bogat? praktykę w zakresie doradztwa dla spółek z sektora FMCG, motoryzacyjnego, handlu i logistyki, sieci sprzedaży detalicznej, chemicznego, farmaceutycznego, energetycznego, finansowego, mediów i reklamy.

Firma zajmuje od lat czołowe pozycje w rankingach prawniczych i jest rekomendowana jako wiod?cy specjalista w wielu dziedzinach prawa przez prestiżowe rankingi, takie jak Chambers & Partners, Legal 500 EMEA, IFLR1000. Dzięki sieci biur w Polsce oraz członkostwu w międzynarodowych organizacjach prawniczych International Lawyers Network oraz Mackrell International, KZRP zapewnia klientom pełne wsparcie zarówno w projektach lokalnych, jak i międzynarodowych.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wirtualne TARGI PRACY UKSW

Wydarzenie UNIWERSYTECKIE zorganizowane jako nieformalne spotkania studentów i absolwentów z przedstawicielami firm i instytucji tzw. "Recruitment...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!