Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Hogan Lovells doradzała Xcity Investment Sp. z o. o. przy sprzedaży kompleksu biurowego West Station w Warszawie

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Xcity Investment Sp. z o.o. („Xcity”) w zakresie sprzedaży inwestycji Warszawa Zachodnia Etap I i II, obejmującej realizację kompleksu budynków biurowych West Station. Umowa sprzedaży została podpisana w dniu 9 maja 2019 roku.

West Station jest wspólną inwestycją HB Reavis oraz Xcity, zlokalizowaną przy dworcu Warszawa Zachodnia. W ramach projektu powstały dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni 69 tys. mkw. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent. Sprzedaż wspólnej inwestycji nastąpiła w wyniku wykonania postanowień umowy inwestycyjnej, na podstawie której przedmiotowa inwestycja została przeprowadzona.

Xcity to spółka z Grupa PKP S.A., realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne głównie na terenach kolejowych. Projekt budowy kompleksu biurowców został zrealizowany w formule joint venture pomiędzy Xcity i Grupą PKP S.A. oraz HB Reavis - stanowi jeden z największych tego rodzaju obiektów w Warszawie. Nabywcą kompleksu biurowego jest Mapletree Investments, jeden z największych globalnie inwestorów nieruchomościowych, z siedzibą w Singapurze.

Xcity reprezentowała kancelaria Hogan Lovells (prawnicy z biura warszawskiego wspierani przez londyński zespół Hogan Lovells), w składzie: Andrzej Dębiec (Partner)w zakresie aspektów podatkowych oraz Bartosz Clemenz (Counsel) w odniesieniu do kwestii nieruchomościowych oraz dokumentacji transakcyjnej. Prace zespołu nadzorował Marek Grodek (Partner) kierujący praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego wchodzili również:

Praktyka nieruchomościowa: Ewa Kraszewska (Senior Associate)Michał Zajączkowski (Senior Associate)Marta Popis (AssociateAdam Nowosielski (Associate)Damian Gadomski (Associate)Paweł Gnaś (Lawyer).

Praktyka podatkowa: Zbigniew Marczyk (Counsel)Dorota Walerjan (Counsel) oraz Jan Starybrat (Associate).

Pod względem wartości jest to jedna z największych transakcji w sektorze nieruchomości biurowych w bieżącym roku w Polsce.

***

O Hogan Lovells

Hogan Lovells to kancelaria prawna o globalnym zasięgu oferująca kompleksowe usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego w ponad 50 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.

Zespół nieruchomości warszawskiego biura Hogan Lovells składa się z kilkunastu prawników specjalizujących się w transakcjach których przedmiotem są nieruchomości komercyjne a także w obsłudze prawnej projektów deweloperskich i komercjalizacji nieruchomości. Zespół współpracuje z ekspertami z zespołów prawa podatkowego, prawa bankowego i prawa spółek biura Hogan Lovells w Warszawie a także ściśle współpracuje z biurami kancelarii zlokalizowanymi w Londynie, Amsterdamie, Luksemburgu oraz z globalną siecią biur Hogan Lovells.

Hogan Lovells jest jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. Od wielu lat jesteśmy regularnie klasyfikowani w ścisłej czołówce krajowych jak również międzynarodowych, renomowanych rankingów kancelarii prawnych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000 i WTR 1000. Dodatkowo w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł „Kancelarii Pro Bono” Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita.

Hogan Lovells „firma" odnosi się do międzynarodowej praktyki prawniczej prowadzonej przez Hogan Lovells International LLP, Hogan Lovells US LLP oraz podmiotów z nimi powiązanych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o Hogan Lovells, odwiedź stronę www.hoganlovells.com.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!