Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Hogan Lovells doradzała Metru Warszawskiemu przy finansowaniu nabycia pociągów

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało Metro Warszawskie Sp. z o. o. w uzyskaniu finansowania na zakup nowoczesnych pociągów. Współfinansowanie inwestycji do kwoty 392,5 mln zł zapewnia EBOiR i ING na mocy podpisanej w dniu 26 listopada 2020 r. umowy kredytowej. Jest to kolejna umowa kredytowa w ramach szerszego pakietu finansowania udzielanego spółce przez Unię Europejską, EBI, EBOiR oraz ING. W ten sposób Warszawa jako pierwsza w Polsce dołącza do międzynarodowego programu Zielone Miasta.

Finansowanie wpisuje się w podejmowane przez Metro Warszawskie i Miasto Warszawa działania na rzecz ochrony środowiska polegające m.in. na, oprócz odnowienia taboru, modernizacji istniejącej infrastruktury oraz budowie II linii metra.

Ze strony kancelarii Hogan Lovells transakcję prowadziła adwokat Anna Kuczewska (Senior Associate) pod nadzorem radcy prawnego Rafała Grochowskiego, Partnera kierującego Departamentem Finansowania Projektów Infrastrukturalnych.

***

O Hogan Lovells

Hogan Lovells to kancelaria prawna o globalnym zasięgu oferująca kompleksowe usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego w ponad 50 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.

Hogan Lovells jest jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. Od wielu lat jesteśmy regularnie klasyfikowani w ścisłej czołówce krajowych jak również międzynarodowych, renomowanych rankingów kancelarii prawnych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000 i WTR 1000. Dodatkowo w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł „Kancelarii Pro Bono” Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita.

Hogan Lovells „firma" odnosi się do międzynarodowej praktyki prawniczej prowadzonej przez Hogan Lovells International LLP, Hogan Lovells US LLP oraz podmiotów z nimi powiązanych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o Hogan Lovells, odwiedź stronę www.hoganlovells.com.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!