Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Hogan Lovells doradzała Grupie ISOC przy zakupie Silesia Business Park

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Grupy ISOC przy transakcji nabycia, od szwedzkiego inwestora Niam, budynków biurowych A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park.

Kompleks Silesia Business Park zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Katowicach. Nieruchomości będące przedmiotem transakcji to dwa, nowe budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 24 000 mkw. Grupa ISOC, w wyniku przeprowadzonej transakcji, została wyłącznym właścicielem całego kompleksu Silesia Business Park.

Grupa ISOC to filipiński fundusz inwestycyjny w sektorze nieruchomościowym oraz infrastruktury przemysłowej, angażujący się również w projekty telekomunikacyjne, logistyczne oraz z sektora chłodniczego.

W 2019 roku, Grupa ISOC była nominowana w kategorii Inwestor Roku w konkursie Eurobuild Awards organizowanym przez wydawcę magazynu Eurobuild CEE. Nabycie budynków A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park jest kolejną transakcją nieruchomościową Grupy ISOC na polskim rynku.

Counsel Bartosz Clemenz koordynował prace multidyscyplinarnego zespołu Hogan Lovells nadzorowanemu przez Marka Grodka, Partnera kierującego praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells, w zakresie kwestii nieruchomościowych, wchodzili: Adam Nowosielski, Ewa Kraszewska, dr Katarzyna Sulimierska, Paweł Gnaś, Daria Kostewicz oraz Karolina Samocik.

Piotr Zawiślak, Partner kierujący praktyką bankowo-finansową, oraz Mateusz Dereszyński doradzali w odniesieniu do zagadnień związanych z finansowaniem transakcji.

W zakresie prawa własności intelektualnej doradzała Ewa Kacperek, Counsel kierująca praktyką prawa własności intelektualnej, mediów i nowych technologii oraz Weronika Wołosiuk.

Jest to kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce z udziałem kapitału z Azji, przy której doradza kancelaria Hogan Lovells.

***

O Hogan Lovells

Hogan Lovells to kancelaria prawna o globalnym zasięgu oferująca kompleksowe usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego w ponad 50 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.

Hogan Lovells jest jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. Od wielu lat jesteśmy regularnie klasyfikowani w ścisłej czołówce krajowych jak również międzynarodowych, renomowanych rankingów kancelarii prawnych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000 i WTR 1000. Dodatkowo w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł „Kancelarii Pro Bono” Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita.

Hogan Lovells „firma" odnosi się do międzynarodowej praktyki prawniczej prowadzonej przez Hogan Lovells International LLP, Hogan Lovells US LLP oraz podmiotów z nimi powiązanych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o Hogan Lovells, odwiedź stronę www.hoganlovells.com.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Posiedzenie FOMC w centrum uwagi rynku

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zmniejszyły się do 0,61 (spadek o 11pb), 5-letnie do 1,19 (spadek o 17pb), a 10-letnie do 1,56 (spadek o...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!