Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Gide doradzała Yareal Polska przy nabyciu warszawskiego biurowca Wspólna 47/49 od CA Immo

Zespół kancelarii Gide wspierał Yareal Polska na wszystkich etapach nabycia biurowca usytuowanego w sercu Warszawy. Transakcja została przeprowadzona w oparciu o nabycie 100% udziałów w spółce celowej działającej w ramach grupy CA Immo, dotychczasowego właściciela budynku. Procesy związane z zarządzaniem nieruchomością oraz wynajmem powierzchi przejmuje w pełni Yareal Polska.

Spółka Yareal Polska nabyła od CA Immo biurowiec Wspólna 47/49, oferujący ponad 7,6 tys. mkw. powierzchni komercyjnej na sześciu piętrach i 131 miejsc parkingowych w trzypoziomowym parkingu podziemnym. Butikowy biurowiec w atrakcyjnej lokalizacji w Śródmieściu jest ciekawym uzupełnieniem dotychczasowego portfolio komercyjnego spółki.

Klienta w tej transakcji wspierali prawnicy warszawskiego biura Gide. Pracę nadzorował i koordynował Błażej Czwarnok, adwokat, counsel z praktyki nieruchomości, a w skład zespołu weszli między innymi Wojciech Czyżewski, adwokat, associate z praktyki fuzji i przejęć i prawa spółek oraz Rafał Ćwikliński, aplikant adwokacki, associate z praktyki nieruchomości.

Jesteśmy wdzięczni za okazane nam ponownie zaufanie. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać Yareal Polska przy tej ważnej transakcji - powiedział Błażej Czwarnok, counsel w praktyce nieruchomości.

***

Kancelaria Gide w Polsce

Kancelaria Gide doradza wiodącym polskim i międzynarodowym firmom w zakresie prawa gospodarczego, w tym takich dziedzinach jak transakcje fuzji i przejęć, prawo spółek, transakcje private equity / venture capital, bankowość i finanse, rynki kapitałowe, prawo energetyczne, projekty infrastrukturalne i prawo publiczne,  prawo nieruchomości, rozwiązywanie sporów sądowych i arbitraż, prawo podatkowe, prawo własności intelektualnej, prawo pracy oraz prawo konkurencji i dystrybucji. Prawnicy kancelarii są regularnie rekomendowani przez polskie i międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze - Chambers Europe, Chambers Global, Legal 500 i IFLR 1000. www.gide.com.

Kontakt dla mediów

Gide

Katarzyna Raczak

PR & Marketing Manager

tel. +48 22 344 00 86

katarzyna.raczak@gide.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!