Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Gide doradzała Tauron Polska Energia S.A. w ustanowieniu programu emisji obligacji hybrydowych

Prawnicy z Departamentu Rynków Kapitałowych warszawskiego biura kancelarii Gide doradzali Tauron Polska Energia S.A., spółce dominującej Grupy TAURON - największemu dystrybutorowi energii elektrycznej w Polsce, w ustanowieniu programu obligacji hybrydowych o łącznej wartości 450 mln złotych

Klienta w transakcji wspierał zespół: counsel Michał Śmiechowski oraz associate Przemysław Kopka, kierowany przez partnera Roberta Dulewicza. Prawnicy z Departamentu Rynków Kapitałowych zapewnili kompleksową pomoc prawną, obejmującą wsparcie przy strukturyzacji transakcji, negocjacje dokumentów transakcji oraz jednoczesne zapewnienie zgodności dokumentacji emisyjnej z wymogami agencji ratingowej nadającej obligacjom hybrydowym określony poziom tzw. equity credit.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać spółce z Grupy TAURON" - powiedział Robert Dulewicz, partner kierujący Departamentem Rynków Kapitałowych w warszawskim biurze kancelarii Gide. „Jest to jedna z niewielu emisji hybrydowych obligacji korporacyjnych na polskim rynku. Tego rodzaje emisje wymagają zarówno doradztwa czysto prawnego, jak i współpracy przy implementacji określonych wcześniej wymogów metodologicznych agencji ratingowych w celu zapewnienia, że obligacje hybrydowe kwalifikują się do przyznania określonego poziomu tzw. equity credit. Serdecznie gratulujemy Tauronowi zorganizowania takiego programu finansowania" - dodał Robert Dulewicz.

Prawnicy z Departamentu Rynków Kapitałowych w warszawskim biurze Gide od wielu lat są jednymi z wiodących ekspertów  w obszarze DCM na polskim rynku. Zespół doradza emitentom, inwestorom, bankom inwestycyjnym oraz innymi instytucjom finansowym zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku kapitałowym we wszystkich aspektach związanych z dłużnymi papierami wartościowymi, w tym w zakresie strukturyzacji finansowania w postaci emisji lub wystawiania dłużnych instrumentów finansowych, takich jak obligacje, bankowe papiery wartościowe, listy zastawne, weksle i inne. W ostatnim czasie Departament Rynków Kapitałowych dołączył do grona rekomendowanych przez  międzynarodowy ranking prawniczy Chambers Global 2021, w którym rekomendacje indywidualne zdobyli Robert Dulewicz - Band 1, i Michał Śmiechowski - Band 4.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!