Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Gide doradzała Sierra Gorda S.C.M., KGHM Polska Miedź S.A., Sumitomo Metal Mining CO., LTD i Sumitomo Corporation w transakcji finansowania

Prawnicy z warszawskiego oraz londyńskiego biura kancelarii Gide doradzali Sierra Gorda S.C.M., KGHM Polska Miedź S.A., Sumitomo Metal Mining CO., LTD i Sumitomo Corporation przy przeprowadzeniu transakcji finansowania na kwotę 700 milionów dolarów, którego udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego.

29 marca 2021 r., Sierra Gorda S.C.M. podpisała umowę odnawialnego kredytu rewolwingowego z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z maksymalnym limitem opiewającym na kwotę 700 mln USD  (na rzecz którego usługi doradztwa świadczyła kancelaria Deloitte Legal). Finansowanie zabezpieczone będzie gwarancjami korporacyjnymi wystawionymi przez: KGHM Polska Miedź S.A., Sumitomo Metal Mining CO., LTD oraz Sumitomo Corporation.

Zespołem kancelarii Gide kierowali partner Dariusz Tokarczuk, szef Departamentu Fuzji i Przejęć, który nadzorował, oraz Mateusz Gronau, który koordynował całość transakcji. W skład zespołu wchodziły również Marta Karmińska oraz Paulina Surma - associates z Departamentu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Gide.

Sierra Gorda SCM jest największym przedsięwzięciem górniczym uruchomionym w ostatnich latach w regionie Antofagasta, gdzie produkuje się koncentrat miedzi i molibdenu. Codziennie przetwarzanych jest tam blisko 130 tys. ton rudy, w 2020 r. produkcja miedzi wyniosła 149 tys. ton. KGHM Polska Miedź S.A. jest jedną z największych spółek w Polsce, globalnym producentem miedzi i srebra, z ponad 50-letnim doświadczeniem, i dysponuje sześcioma funkcjonującymi kopalniami na terenie Kanady, Chile i Stanów Zjednoczonych.

Sumitomo Metal Mining, założona w 1590 roku, jest obecnie trzecim największym producentem miedzi i największym producentem niklu i złota w Japonii. Spółka zatrudnia 8.766 pracowników i prowadzi działalność wydobywczą, hutniczą i rafineryjną na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Chile, Peru i Brazylii. Prowadzi również, między innymi, działalność produkcyjną w zakresie półprzewodników i zaawansowanych materiałów.

Sumitomo Corporation jest od 25 lat notowana w rankingu Fortune Global 500 (coroczna lista opracowywana i publikowana przez amerykański magazyn Fortune), jako jedna z wiodących firm na świecie. Założona w 1919 roku, jest jedną z ośmiu największych korporacji w Japonii. Posiada globalną sieć i prowadzi różnorodną działalność, która obejmuje sprzedaż szerokiej gamy produktów i usług na terenie kraju, import i eksport, handel trójstronny oraz inwestycje w lokalne i międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!