Aktualności firm stowarzyszonych

Kancelaria Gide doradzała Haitong Bank, S.A. oraz mBank S.A. w procesie emisji obligacji przeprowadzanej przez Cognor S.A. - emitenta będącego wiodącym producentem stali

Prawnicy z praktyki rynków kapitałowych warszawskiego biura Gide doradzali Haitong Bank, S.A. (oddział w Polsce) oraz mBank S.A. w procesie emisji obligacji o łącznej wartości 200 mln złotych.

Klienci w przeprowadzeniu transakcji był wspierany przez zespół prawników, w skład którego weszli m.in. adwokat Michał Śmiechowski oraz radca prawny Przemysław Kopka. Praktyka rynków kapitałowych zapewniła kompleksową pomoc prawną, obejmującą doradztwo prawne na rzecz banków jako organizatorów programu emisji obligacji. Biuro warszawskie kancelarii Gide pełni również funkcję administratora zabezpieczeń dla obligacji emitowanych w ramach powyższego programu emisji.

Cieszymy się, że mogliśmy doradzać przy tej transakcji - powiedział adw. Michał Śmiechowski, counsel z zespołu rynków kapitałowych w warszawskim biurze Gide. Transakcja wymagała zaangażowania kilku podmiotów oraz współpracy z KDPW S.A. i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. tak, aby można jednocześnie przygotować odpowiedni publiczny dokument informacyjny i doprowadzić do rozliczenia emisji w trybie delivery vs payment w dniu emisji oraz wprowadzić do obrotu z takim dniem obligacje zabezpieczone przez poszczególne spółki należące do grupy kapitałowej emitenta - dodał Michał Śmiechowski.

Prawnicy z praktyki rynków kapitałowych w warszawskim biurze Gide od wielu lat są jednymi z wiodących ekspertów w obszarze DCM na polskim rynku. Zespół doradza emitentom, inwestorom, bankom inwestycyjnym oraz innymi instytucjom finansowym zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku kapitałowym we wszystkich aspektach związanych z dłużnymi papierami wartościowymi, w tym w zakresie strukturyzacji finansowania w postaci emisji lub wystawiania dłużnych instrumentów finansowych, takich jak obligacje, bankowe papiery wartościowe, listy zastawne, weksle i inne. W ostatnim czasie Departament Rynków Kapitałowych dołączył do grona rekomendowanych przez  międzynarodowy ranking prawniczy Chambers Global 2021, w którym rekomendacje indywidualne zdobyli Robert Dulewicz - Band 1, i Michał Śmiechowski - Band 4.

***

Kancelaria Gide w Polsce

Kancelaria Gide doradza wiodącym polskim i międzynarodowym firmom w zakresie prawa gospodarczego, w tym takich dziedzinach jak transakcje fuzji i przejęć, prawo spółek, transakcje private equity / venture capital, bankowość i finanse, rynki kapitałowe, prawo energetyczne, projekty infrastrukturalne i prawo publiczne,  prawo nieruchomości, rozwiązywanie sporów sądowych i arbitraż, prawo podatkowe, prawo własności intelektualnej, prawo pracy oraz prawo konkurencji i dystrybucji. Prawnicy kancelarii są regularnie rekomendowani przez polskie i międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze - Chambers Europe, Chambers Global, Legal 500 i IFLR 1000. www.gide.com.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Raczak

PR & Marketing Manager

tel. +48 22 344 00 86

katarzyna.raczak@gide.com

Marta Nowak

Marketing & BD Coordinator

tel. +48 22 344 00 75

marta.nowak@gide.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!