Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Kancelaria Bird & Bird doradzała na rzecz Nutricia Polska sp. z o.o., wchodzącej w skład francuskiej grupy spożywczej Danone, w związku z nabyciem udziałów w spółce Promedica sp. z o.o., jednej z największych na polskim rynku firm zajmujących

Kancelaria Bird & Bird doradzała na rzecz Nutricia Polska sp. z o.o., wchodzącej w skład francuskiej grupy spożywczej Danone, w związku z nabyciem udziałów w spółce Promedica sp. z o.o., jednej z największych na polskim rynku firm zajmujących się żywieniem dojelitowym w warunkach domowych.

Nasze wsparcie obejmowało: sporządzenie badania prawnego due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Promedica sp. z o.o. oraz czynności związane z zamknięciem transakcji.

  • Przy projekcie doradzał zespół prawników pod kierownictwem Rafała Dziedzica (Partner, Corporate & M&A): Artur Stosio (Counsel Corporate & M&A), Mariya Borsuk (Associate, Corporate & M&A), Karolina Stawicka (Partner, Employment), Katarzyna Bieliszczuk (Senior Associate, IP), Marcin Alberski (Senior Associate, Competition).

Cieszymy się, że mogliśmy już kolejny raz doradzać Grupie Danone. Transakcja była bardzo ważna dla francuskiej grupy spożywczej i jednocześnie wyjątkowa ze względu na fakt, że spółka przejmowana świadczy usługi medyczne, które są działalnością regulowaną, stąd nasze działania skupiły się na wielu kwestiach regulacyjnych jak również na możliwości przeniesienia praw Promedica sp. z o.o. do Nutricia Polska sp. z o.o. i identyfikacji potencjalnych ryzyk z tym związanych”. – powiedział Rafał Dziedzic.

- Dołączenie Promedica do grupy Nutricia pozwoli nam dotrzeć do większej grupy pacjentów z jeszcze lepszą opieką i wyższą jakością usług. Wspomniana transakcja umacnia rynkową pozycję firmy Nutricia w segmencie żywienia specjalistycznego w Polsce. Jesteśmy wdzięczni kancelarii Bird & Bird za sprawne przeprowadzenie nas przez każdy etap transakcji. Była to już kolejna transakcja przeprowadzona we współpracy z kancelarią. Cieszymy się, że powierzyliśmy doradztwo przy tak ważnej inwestycji zaufanemu partnerowi biznesowemu – skomentował Artur Ludwiczak, Managing Director, NUTRICIA Polska Sp. z o.o.

 


Anna Silska

PR & Marketing Manager

+48 883 344 930

anna.silska@twobirds.com

 

Dorota Serwach-Kowalczyk

PR & Marketing Manager

+48 883 372 205

dorota.serwach-kowalczyk@twobirds.com

 


Bird & Bird jest międzynarodową firmą prawniczą będącą światowym liderem w ochronie własności intelektualnej i doradztwie przy innowacyjnych przedsięwzięciach w obszarze IT i nowych technologii. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele handlowe. Obecnie ponad 1400 prawników świadczy doradztwo prawne w 30 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz koordynuje doradztwo w wielu innych częściach świata, www.twobirds.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!