Aktualności firm stowarzyszonych

Justyna Bacz – koncert „Brassens mon amour”, 23.10.(sobota), godz. 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki francuskiej.

Justyna Bacz – śpiew, scenariusz koncertu; Piotr Olszewski – gitary, aranżacje, kierownictwo muzyczne; Karol Podkul – akordeon; Mirosław Wiśniewski – kontrabas; Jacek Pelc – perkusja

Program w 100-lecie urodzin Georges’a Brassensa (22.10.1921-29.10.1981), na który składają się piosenki barda w polskich tłumaczeniach autorstwa Jerzego Menela oraz artystki od lat promującej francuską piosenkę w Polsce Justyny Bacz, a także w oryginalnej wersji językowej. Całość zabrzmi w porywających jazzowych aranżacjach Piotra Olszewskiego. Koncert i zarazem płyta pod tym samym tytułem stanowią osobisty wybór artystki ukazujący również liryczną stronę twórczości Georges’a Brassensa.

Jarosław Gugała, dziennikarz, członek Zespołu Reprezentacyjnego, tak pisze o artyście:

Jego interpretacje zawierały niezbędne minimum ekspresji. Nie konkurowały z tekstem, który pozostawał najważniejszy, mimo iż niektóre jego melodie zasługują na to, by stać się słynnymi muzycznymi tematami, wykonywanymi przez najwspanialsze orkiestry i zespoły. Charakterystyczne jest to, że on umiał powstrzymywać swoje melodie w ryzach i nie pozwalał im na zdominowanie całości. Tak samo jak utrzymywał w ryzach swój interpretatorski temperament. W tej triadzie: Brassens – muzyka – tekst, zasługi są rozkładane równomiernie. Każdy element jest równie ważny i niezbędny. Rzadko pojawiają się inne instrumenty, ale nawet wówczas – ta magiczna równowaga trwa niezachwianie.

Cały tekst dostępny pod linkiem: Brassens

Projekt współfinansowany ze środków Instytutu Francuskiego

Organizatorzy: PROM Kultury, Agencja Bacz-Kazior

Honorowy patronat: Ambasada Francji

Partnerzy: Instytut Francuski w Polsce, Polsko-Francuska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Francja-Polska

Foto: Mariusz Dmowski

/ bilet – 30 zł /

ZAPRASZAMY

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!