Izba

Julien Hallier, przedstawiciel CCIFP w Krakowie otwierał nowe połączenie lotnicze z Paryżem

25 października w Kraków Airport odbyła się uroczysta inauguracja połączenia linii lotniczej Transavia France z Paryża-Orly do Krakowa. Do stolicy Francji w sezonie Zima 2021/2022 będzie można latać 2 razy w tygodniu /w czwartki i  niedzielę/. W wydarzeniu udział wziął Julien Hallier, reprezentant Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej w Krakowie. 

„To długo oczekiwana  przez pasażerów trasa, dzięki której wylatując z Krakowa w 2 godziny i 15 minut znajdziemy się blisko centrum Paryża. Port lotniczy Orly to także doskonała baza przesiadkowa dla podróżujących do Afryki, na Bliski Wschód i Karaiby.” – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

„Jestem przekonany, że to połączenie pozwoli mieszkańcom Francji odkrywać uroki Krakowa, wpłynie także pozytywnie na turystykę biznesowo-kongresową, a tym samym pozwoli na budowanie gospodarczych relacji między Francją oraz naszym regionem.” – dodał Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

„Cieszymy się, że możemy dziś otworzyć tę nową trasę, która pozwoli naszym polskim klientom odkryć Paryż, lub odkryć go na nowo. To połączenie odzwierciedla dążenia naszej firmy do oferowania pasażerom większej liczby miast, które mogą odwiedzić na krótki wypoczynek.  Mamy spore oczekiwania co do nowej trasy, dlatego przedłużymy oferowanie tego połączenia do lata przyszłego roku.” – powiedział Nicolas Hénin, Dyrektor Handlowy Transavia France.

Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja tego połączenia. Samolot Transavii France, który przyleciał
z lotniska Orly w Paryżu tradycyjnie powitany został na płycie krakowskiego lotniska salutem wodnym, a załoga otrzymała okazjonalny tort. Przecięcia wstęgi dokonali honorowi goście uroczystości: Pani Anne Schmidt-Riou, Konsul Generalna Francji, Pani Iwona Gibas, Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Julien Halier reprezentujący Francusko-Polską Izbę Gospodarczą, Karol Paździorko Dyrektor Oddziału Kraków Welcome Airport Services oraz Pan Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Anne Schmidt-Riou, Konsul Generalna Francji powiedziała:

„Gratuluję Transavii i władzom krakowskiego lotniska  uruchomienie nowego połączenia. Jako Konsul Generalna Francji w Krakowie jestem przekonana, że dobra sieć połączeń lotniczych jest dużym atutem dla regionów i pomaga łączyć ludzi obu krajów.”

“Cieszę się ogromnie, że do Krakowa po 11 latach powraca przewoźnik Transavia z połączeniem do Paryża Orly. Liczymy, że  odnowiony ruch pasażerski na tej trasie pozwoli na wzmocnienie  znakomitych, jak dotąd,  kontaktów  biznesowych  i turystycznych między naszymi regionami.”- powiedziała Iwona Gibas, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Julien Halier reprezentujący Francusko-Polską Izbę Gospodarczą powiedział:

„Uruchomienie nowego połączenia z Paryża Orly do Krakowa przez linie lotnicze Transavia będzie impulsem do rozwoju ruchu turystycznego między Francją a Krakowem i z pewnością przyniesie również korzyści dla rozwoju stosunków biznesowych między oba krajami. Warto zaznaczyć, że lotnisko Paryż Orly, położone na południu od stolicy Francji, jest świetną propozycją dla mieszkańców regionu Centre-Val de Loire, który jest regionem partnerskim Małopolski.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!