Analizy i badania

Jeden na trzech pracodawców w Polsce nie może znaleźć pracowników o odpowiednich kompetencjach

<p>ManpowerGroup – globalny lider w obszarze doradztwa personalnego opublikował wyniki <br />9. edycji badania „Niedobór talentów”. Raport wskazuje, że 36% pracodawców w skali globalnej <br />i 33% firm w Polsce odczuwa niedobór talentów. Grupy zawodowe, które najtrudniej jest pozyskać, zarówno w naszym kraju, jak i na świecie to wykwalifikowani pracownicy fizyczni i inżynierowie.<br /><br /></p>

>

Warszawa, 2 lipca 2014 r. – Celem powadzonego przez ManpowerGroup corocznego badania przedsiębiorców „Niedobór talentów” jest określenie ich trudności w pozyskiwaniu pracowników a także sprawdzenie które zawody, i dlaczego, jest najtrudniej obsadzić. W badaniu wzięło udział ponad 37 tys. respondentów z 42 krajów, w tym 751 z Polski. Ankietowani to osoby odpowiedzialne za politykę personaln? w małych, średnich i dużych firmach.   
       
Jak pokazuje raport ManpowerGroup, problem niedoboru talentów deklarowany jest przez 36% pracodawców na świecie. W Polsce trudności w rekrutacji pracowników o odpowiednich kwalifikacjach deklaruje 33% firm. W ci?gu siedmiu lat prowadzenia badania w naszym kraju, obserwujemy istotn?, ale malej?c? na przestrzeni lat skalę problemu. W latach 2008-2010, co drugi przedsiębiorca miał problem w pozyskaniu pracowników o poszukiwanych kompetencjach, teraz deklaruje to co trzecia badana firma.

O ManpowerGroup w Polsce

ManpowerGroup, światowy lider innowacyjnych rozwi?zań dla rynku pracy, od 2001 roku wspiera swoich klientów i  kandydatów w Polsce. W Polsce ManpowerGroup posiada 47 agencji i jest obecny w  28 miastach w  całym kraju. Organizacja oferuje unikalne usługi dla firm i kandydatów poprzez: ManpowerGroup™ Solutions, Manpower ?, Experis™ oraz Right Management ?. Usługi ManpowerGroup w  Polsce obejmuj? pracę tymczasow?, rekrutację stał? i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarz?dzanie karier? i outplacement. Więcej o ManpowerGroup w Polsce na stronie www.manpowergroup.pl.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!