Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Jaka jest świadomość Polaków na temat cyfrowych rozwiązań?

Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w najnowszym raporcie Paperless 2021, którego partnerem jest firma ARIADNEXT. We współpracy z GfK Polonia, Fundacją Digital Poland oraz firmami Infinite, Logpass i Symfonia postanowiliśmy zbadać znajomość zagadnień takich jak zdalna weryfikacja tożsamości, cyfrowa tożsamość, podpis elektroniczny czy obieg dokumentów i dane osobowe. Nasz cel? Dowiedzieć się, co Polacy myślą o paperless i jak korzystają z cyfrowych rozwiązań.

Raport okraszony jest wypowiedziami ponad 30 ekspertów, a także podsumowuje fakty i wciąż funkcjonujące mity, co jest szczególnie istotnie w kontekście rzetelnej edukacji społeczeństwa. Publikację udało się zrealizować w ciekawym momencie, kiedy już zdążyliśmy oswoić się ze zdalnym korzystaniem z usług, na co wpłynęła pandemia i mamy pierwsze obserwacje na temat cyfryzacji. Również te dotyczące niepokojącego wzrostu cybeprzestępstw i konieczności zadbania o bezpieczeństwo w sieci.

Z badania udało się wyciągnąć interesujące wnioski, które ARIADNEXT wspólnie z innymi partnerami zaprezentuje w trakcie webinaru 7 października bieżącego roku, będącego jednocześnie premierą raportu. Będzie to doskonała okazja do debaty o paperless i wspomnianych mitach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na platformie ZOOM: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_G3wUkDGKRNSQ_ZezGqDrzg

Choć nie możemy zdradzić więcej szczegółów przed oficjalną premierą, musimy podzielić się jednym istotnym spostrzeżeniem, a mianowicie: Polacy wciąż uważają, że przesyłanie skanów dokumentów drogą mailową jest bezpieczne. To dla nas wystarczający powód i wielka motywacja by nieustannie poruszać temat zdalnej weryfikacji i edukować o bezpieczeństwie. Jeżeli są Państwo ciekawi innych ważnych obserwacji, zachęcamy do udziału w webinarze.

Cały raport będzie dostępny na stronie https://www.digitalpoland.org/publikacje/

Do usłyszenia!

ARIADNEXT / Anna Worwa – Dyrektor Sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!