Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Jak zmieniły się oczekiwania pracowników

Innowacyjność jest ważnym aspektem przy wyborze miejsca pracy dla 84% wyższej kadry zarządzającej. Jest kluczowa także dla 77% inżynierów i osób pracujących w marketingu. Innowacyjność, jako nie ważny aspekt przy wyborze pracodawcy najczęściej wskazują prawnicy (20%), HR (13%) oraz administracja (13%).

Przedsiębiorstwem innowacyjnym określa się przedsiębiorstwo inteligentne, jak można przeczytać w raporcie Antal i Sodexo. Przedsiębiorstwo przyszłości charakteryzujące się dużą elastycznością, zaangażowaniem w sprawy jednostki, pełnym wykorzystaniem potencjału pracy zespołowej, silnymi kompetencjami podstawowymi, zamiłowaniem do różnorodności.

Przez innowacyjność podmiotów gospodarujących rozumie się ich zdolność i motywację do ciągłego poszukiwania i zastosowania w praktyce wyników badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych, nowych idei, pomysłów i wynalazków.

- Aż 90% pracodawców uważanych za innowacyjnych dba o dobrostan swoich pracowników, oferując rozwiązania poprawiające komfort pracy – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Rybacki, Business Development Manager Sodexo Polska.

W biurach pojawiają się fotele do masażu, wyodrębnione pomieszczenia do uprawiania jogi i medytacji, a także pokoje do gier. Te działania mają zachęcić do przychodzenia do biur i pogłębić innowacyjność.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!