Podsumowanie wydarzeń  •  Partnerzy

Investing in Poland 2014 - Piąta edycja rocznika – wrzesień 2013

<p style="text-align: justify;">2 września na rynku wydawniczym ukazała się publikacja Investing in Poland. To kompendium wiedzy na temat potencjału Polski jako miejsca lokowania inwestycji zagranicznych. Przygotowana została przez dziennikarzy Warsaw Business Journal we współpracy z PAIiIZ, PWC, oraz z aktywnie działającymi w Polsce bilateralnymi izbami przemysłowo-handlowymi.</p>

>

17 września odbyła się tradycyjna inauguracja rocznika poł?czona z merytoryczn? dyskusj? podsumowuj?c? miniony rok na rynku inwestycji. W 23 października podczas uroczystej Gali Finałowej uhonorowano zwycięzców konkursu INWESTYCJA ROKU. W dwóch z trzech kategorii zwycięzyły francuskie firmy: GDF Suez oraz Veolia Usługi dla Środowiska.

Publikacja Investing In Poland zawiera dwie części. Pierwsza z nich dotyczy prezentacji miast i regionów oraz określa ich potencjał gospodarczy i ekonomiczny. Przedstawia ona województwa, specjalne strefy ekonomiczne oraz parki tematyczne. Druga część to Trendbook podzielony na sekcje: trend bankowy, trend nieruchomościowy, analizy podatkowo - księgowe, farmacja, Inteligentne Miasta, IT i nowoczesne technologie, energia, sektor badawczo – rozwojowy oraz BPO/outsourcing.

Publikacja ukazała się w języku angielskim i jej nakład to 18 000 egzemplarzy w wersji drukowanej i 6 000 egzemplarzy na nośniku CD. Jest on dystrybuowany za pośrednictwem polskich ambasad (88 placówek), konsulatach honorowych (180) i generalnych (37), COIiE (16) oraz w Instytucjach Polskich (24). Ponadto jest on rozprowadzany podczas targów i konferencji zarówno w Polsce (76 wydarzeń) jak i za granica m. in. Mipim, Mapic, Expo Real i AIM w Dubaju. Investing In Poland ukazuje się również w Internecie.

Investing In Poland wspiera budowanie marek poszczególnych miast, regionów. W sposób efektywny i zarazem rzeczowy prezentuje informacje o działalności prowadzonej w poszczególnych regionach, o oferowanych usługach i produktach.

Pełna wersja publikacji dostępna jest na stronie: http://wbj.pl/iip/IiP2014.pdf

Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem dla inwestorów zagranicznych. Do jej atutów należy duża liczba mieszkańców która pozwala na zróżnicowanie sektorowe gospodarki. Charakteryzuje się ona również dobrym dostępem do rynków zarówno wschodniej jak i zachodniej Europy. Polska gospodarka, jak pokazał obecny kryzys, ma silny rynek wewnętrzny który pozwala jej na zachowanie bezpieczeństwa wobec zewnętrznych zaburzeń. Charakteryzuje się stabilnym wzrostem, nisk? inflacj? oraz niskim ryzykiem wyst?pienia kryzysu gospodarczego. Inwestorzy zagraniczni chętnie wybieraj? Polskę jako miejsce lokowania swoich nowych inwestycji. Ranking Bloomberg 2013 wskazał j? jako najlepsze miejsce do inwestowania w rejonie CEE.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!