Aktualności firm stowarzyszonych

III VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL

2-11 sierpnia 2019, Winnica Janowice III Vitis Music Sfera Festival to trzecia edycja wyjątkowego tygodniowego wydarzenia muzycznego, jedynego w Polsce festiwalu, który odbywa się na szczycie winnicy. Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie i łączenie różnych gatunków muzyki - od klasycznej poprzez jazzową do rozrywkowej. Janowicki Festiwal, który ma szansę stać się znanym i rozpoznawalnym w Polsce świętem muzyki, promuje nie tylko artystów z kraju i ze świata, ale przede wszystkim bogactwo geograficzne i kulturowe Województwa Małopolskiego.

Festiwal skierowany jest do osób zamieszkujących sąsiadujące z Janowicami małe miejscowości, którzy nie mają na co dzień styczności z muzyką oraz do osób przyjezdnych z całej Polski, którzy w ciągu dnia mogą podziwiać piękno regionu Doliny Dunajca, a wieczorem korzystać z oferty kulturalnej Festiwalu. Głównym celem przedsięwzięcia jest wzbogacenie oferty artystycznej regionu poprzez zapraszanie wybitnie uzdolnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki, jak również zapewnienie mieszkańcom i gościom z Tarnowa oraz okolicznych miejscowości dostępu do najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych. Kultywowanie tradycji muzycznych nawiązuje do patrona Fundacji, Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego pianisty i polityka, który w swojej winnicy zapoczątkował trwające do dziś koncerty podczas „Paderewski Festival”, ukazujące różnorodność nurtów muzycznych.

III edycja Vitis Music Sfera Festival rozpocznie się 2 sierpnia 2019 roku i przez 7 dni będą odbywały się koncerty na żywo, podczas których wystąpią zarówno artyści uznani i koncertujący na całym świecie, jak i młodzi, wybitnie uzdolnieni artyści z Województwa Małopolskiego. Muzycy wystąpią jako soliści, kameraliści oraz orkiestra smyczkowa, która powstała podczas pierwszej edycji wydarzenia, jako nawiązanie do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie: Festival Marthy Argerich w Lugano i Festiwalu Wielkanocnego w Baden Baden.

Koncepcja Festiwalu polega na zróżnicowaniu koncertów pod względem gatunków muzyki, aby każdy widz miał wybór. Codziennie będzie brzmiała inna muzyka: klasyczna, jazzowa albo rozrywkowa z pogranicza europejskiego folku, dzięki czemu publiczność może wybrać jeden koncert lub skonfrontować różne style w celu poznania muzycznej literatury oraz własnego rozwoju kulturowego.

Festiwal jest niewątpliwą okazją do promocji gminy Pleśna i pobliskich atrakcji turystycznych oraz wyrobów regionalnych. Obserwując duże zainteresowanie festiwalem, w planie długoterminowym jest jego dalszy rozwój – powiększenie infrastruktury w celu przyjęcia zdecydowanie większej liczby gości, dzięki czemu przedsięwzięcie zyska międzynarodową renomę.

Więcej informacji: http://www.festival.vitismusicsfera.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!