Aktualności firm stowarzyszonych

Hogan Lovells doradza HR Group przy przejęciu portfela hoteli od Vienna House Group

Prawnicy kancelarii Hogan Lovells, pod kierownictwem partnerów z Frankfurtu, Matthiasa Jaletzke i Marca P. Wernera, doradzali spółce HR Group, prowadzącej działalność hotelarską, w związku z nabyciem portfela hoteli od Vienna House Group. W wyniku transakcji, HR Group przejmuje blisko połowę portfela hotelowego Vienna House.

Przedmiotem transakcji są 23 niemieckie i międzynarodowe hotele, w tym 20 obecnie działających oraz trzy nieruchomości na etapie realizacji. Wszystkie obiekty działają lub będą działać na podstawie umów dzierżawy. Po przejęciu, berlińska spółka HR Group stanie się właścicielem 75 hoteli dysponujących ponad 12.500 pokojami. W Polsce jest to Vienna House Mokotów oraz dwa powstające obiekty: Vienna House Easy we Wrocławiu i Vienna House R.evo w Katowicach.

Hogan Lovells regularnie doradza HR Group we wszystkich aspektach prawnych prowadzonych przez spółkę transakcji hotelowych.

W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells weszli:

  • Dr. Matthias Jaletzke (Partner), Simon Theis (Senior Associate), Alexandra Willm, Konstantin Weber (Associates) (Praktyka Korporacyjna oraz Fuzji i Przejęć, Frankfurt)
  • Marc P. Werner (Partner, Frankfurt), Antonia Degen (Senior Associate, Monachium) (Praktyka Nieruchomościowa)
  • Dr. Katlen Blöcker (Partner, Praktyka Bankowo-Finansowa, Frankfurt)
  • Dr Mathias Schönhaus (Partner, Praktyka Podatkowa, Düsseldorf)
  • Tomasz Żak (Counsel, Praktyka Korporacyjna oraz Fuzji i Przejęć, Warszawa).

***

O Hogan Lovells

Hogan Lovells to kancelaria prawna o globalnym zasięgu oferująca kompleksowe usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego w ponad 50 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.

Hogan Lovells jest jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. Od wielu lat jesteśmy regularnie klasyfikowani w ścisłej czołówce krajowych jak również międzynarodowych, renomowanych rankingów kancelarii prawnych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000 i WTR 1000. Dodatkowo w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł „Kancelarii Pro Bono” Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita.

Hogan Lovells „firma" odnosi się do międzynarodowej praktyki prawniczej prowadzonej przez Hogan Lovells International LLP, Hogan Lovells US LLP oraz podmiotów z nimi powiązanych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o Hogan Lovells, odwiedź stronę www.hoganlovells.com.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!