Aktualności firm stowarzyszonych

HBK Service Sp. z o.o. refinansuje nieruchomości handlowe

<p style="text-align: justify;">Firma HBK Service Sp. z o.o., podmiot zarządzający aktywami Direkt Invest Poland Funds (DIPs) z Hamburga, reprezentowana przez Stefana Haupta, dra Piotra Michała Kosmędę oraz Bartosza Babiaka, doprowadziła w ostatnim czasie do pomyślnego zamknięcia transakcji bankowej w zakresie refinansowania trzech nieruchomości handlowych z portfela funduszu usytuowanych w Ciechanowie, Poznaniu oraz Józefosławiu.</p>

>

Całkowita wartość transakcji przekroczyła kwotę 20 milionów euro. Usługi doradztwa w odniesieniu do zawartej umowy refinansowania świadczone były przez zespół Rynków Kapitałowych z BNP Paribas Real Estate Polandpod przewodnictwem dra Piotra Goździewicza, Małgorzaty Gajuk oraz Rafała Proczka, który został mianowany doradc? strategicznym na potrzeby przedmiotowej transakcji.

Projekt refinansowania został zrealizowany we współpracy z konsorcjum mBank: mBank oraz mBank Hipoteczny. Wsparcie prawne na rzecz banków przy realizacji transakcji udzielone zostało przez kancelarię Bird&Bird.

Celem przeprowadzonej transakcji było uzyskanie środków płynnych z projektów DIPs dla podniesienia stopy zwrotu z kapitału oraz poprawy stanu przepływu środków pieniężnych.

Transakcja została przeprowadzona w ramach strategii maj?cej na celu dalsz? optymalizację inwestycji DIPs w Polsce realizowanej przez HBK Service Sp. z o.o. – podmiot zarz?dzaj?cy aktywami – na rzecz inwestorów niemieckich.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!