RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

GRUPA RENAULT URUCHAMIA PRODUKCJĘ MASEK OCHRONNYCH NA POTRZEBY WŁASNE W ZAKŁADZIE WE FLINS

Grupa Renault poinformowała o zakupie linii do produkcji masek ochronnych, która zostanie wykorzystana na potrzeby własne Grupy dla bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkich pracowników zatrudnionych w zakładach produkcyjnych oraz w sieci sprzedaży w Europie (zakładach przemysłowych i usługowych oraz w sieci dystrybucji Renault i sieci dealerów). Linia produkcyjna o maksymalnej wydajności 1,5 miliona masek chirurgicznych tygodniowo ma zostać uruchomiona w lipcu br. w zakładzie Renault we Flins, we Francji.

Dzięki linii do produkcji masek ochronnych opartej na francuskiej technologii Grupa zamierza wdrożyć rozwiązanie, które w perspektywie długofalowej pozwoli na zapewnienie ciągłości dostaw, wyeliminowanie ryzyka niedoborów i opóźnień, a także na zabezpieczenie przed inflacyjnym wzrostem cen, tym samym zmniejszając ogromy popyt na tym rynku.

Decyzja została podjęta w porozumieniu z lekarzami i działem HSE (BHP i Środowiska), zgodnie ze standardami sanitarnymi wdrożonymi przez Grupę, dla której w związku ze wznowieniem działalności najważniejszym priorytetem jest zdrowie pracowników.

Linia produkcyjna wykorzystuje zaawansowany proces oparty na automatycznym zgrzewaniu ultradźwiękowym, który obejmuje następujące operacje: rozwijanie z rolek warstw włóknin syntetycznych, umieszczanie między warstwami usztywnienia na nos, po uprzednim przycięciu drucika na odpowiednią długość, zgrzewanie warstw i cięcie, odwracanie masek na drugą stronę i mocowanie elastycznych uchwytów na uszy metodą zgrzewania ultradźwiękowego. System wizyjny (kamery), w który została wyposażona linia, umożliwia stałą kontrolę produkcji i gwarantuje najwyższą jakość masek. Wszystkie maszyny wchodzące w skład linii oraz materiały wykorzystywane do produkcji będą wytwarzane we Francji lub w innych krajach europejskich.

Producent urządzenia przewiduje przeprowadzenie w czerwcu szkolenia dla około dwudziestu pracowników, którzy zostaną skierowani do pracy przy produkcji masek. Linia będzie spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa przyjęte przez Grupę, a maski ochronne będą posiadały certyfikat zgodności z obowiązującymi normami.

Projekt zakłada budowę na terenie zakładu Renault we Flins budynku o powierzchni 1 000 m2, w którym poza linią produkcyjną będzie mieściło się również zaplecze logistyczne. Gotowe maski będą wysyłane do centrum dystrybucji Renault w Saint André de l'Eure (Sofrastock we Francji), skąd trafią bezpośrednio do odbiorców na terenie Francji i Europy.

***

Grupa Renault

Międzynarodowy koncern Renault, produkujący samochody od 1898 roku, sprzedał w 2019 roku blisko 3,9 mln pojazdów w 134 krajach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 180 tys. pracowników i posiada 36 zakładów i 12 700 punktów sprzedaży na całym świecie.

Chcąc stawić czoła wielkim wyzwaniom technologicznym przyszłości i kontynuować strategię rentownego wzrostu, Grupa opiera się na rozwoju na rynkach pozaeuropejskich i wzajemnie dopełniających się pięciu markach (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i Łada), produkcji samochodów elektrycznych i aliansie z Nissanem oraz Mitsubishi Motors. Jest również silnie zaangażowana w Formułę 1 wraz z własną stajnią, która bierze udział w mistrzostwach. Sport motoryzacyjny jest dla Renault czynnikiem przyspieszającym wprowadzanie innowacji, a także budującym wizerunek i popularność marki.

Kontakty dla mediów:

Céline Furet
Attaché prasowa
Celine.furet(@)renault.com
+33 6 17 41 13 41

Delphine Dumonceau
Attaché prasowa
Delphine.dumonceau-costes(@)renault.com
+33 6 09 36 40 53

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!