RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

GRUPA RENAULT URUCHAMIA PRODUKCJĘ MASEK OCHRONNYCH NA POTRZEBY WŁASNE W ZAKŁADZIE WE FLINS

Grupa Renault poinformowała o zakupie linii do produkcji masek ochronnych, która zostanie wykorzystana na potrzeby własne Grupy dla bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wszystkich pracowników zatrudnionych w zakładach produkcyjnych oraz w sieci sprzedaży w Europie (zakładach przemysłowych i usługowych oraz w sieci dystrybucji Renault i sieci dealerów). Linia produkcyjna o maksymalnej wydajności 1,5 miliona masek chirurgicznych tygodniowo ma zostać uruchomiona w lipcu br. w zakładzie Renault we Flins, we Francji.

Dzięki linii do produkcji masek ochronnych opartej na francuskiej technologii Grupa zamierza wdrożyć rozwiązanie, które w perspektywie długofalowej pozwoli na zapewnienie ciągłości dostaw, wyeliminowanie ryzyka niedoborów i opóźnień, a także na zabezpieczenie przed inflacyjnym wzrostem cen, tym samym zmniejszając ogromy popyt na tym rynku.

Decyzja została podjęta w porozumieniu z lekarzami i działem HSE (BHP i Środowiska), zgodnie ze standardami sanitarnymi wdrożonymi przez Grupę, dla której w związku ze wznowieniem działalności najważniejszym priorytetem jest zdrowie pracowników.

Linia produkcyjna wykorzystuje zaawansowany proces oparty na automatycznym zgrzewaniu ultradźwiękowym, który obejmuje następujące operacje: rozwijanie z rolek warstw włóknin syntetycznych, umieszczanie między warstwami usztywnienia na nos, po uprzednim przycięciu drucika na odpowiednią długość, zgrzewanie warstw i cięcie, odwracanie masek na drugą stronę i mocowanie elastycznych uchwytów na uszy metodą zgrzewania ultradźwiękowego. System wizyjny (kamery), w który została wyposażona linia, umożliwia stałą kontrolę produkcji i gwarantuje najwyższą jakość masek. Wszystkie maszyny wchodzące w skład linii oraz materiały wykorzystywane do produkcji będą wytwarzane we Francji lub w innych krajach europejskich.

Producent urządzenia przewiduje przeprowadzenie w czerwcu szkolenia dla około dwudziestu pracowników, którzy zostaną skierowani do pracy przy produkcji masek. Linia będzie spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa przyjęte przez Grupę, a maski ochronne będą posiadały certyfikat zgodności z obowiązującymi normami.

Projekt zakłada budowę na terenie zakładu Renault we Flins budynku o powierzchni 1 000 m2, w którym poza linią produkcyjną będzie mieściło się również zaplecze logistyczne. Gotowe maski będą wysyłane do centrum dystrybucji Renault w Saint André de l'Eure (Sofrastock we Francji), skąd trafią bezpośrednio do odbiorców na terenie Francji i Europy.

***

Grupa Renault

Międzynarodowy koncern Renault, produkujący samochody od 1898 roku, sprzedał w 2019 roku blisko 3,9 mln pojazdów w 134 krajach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 180 tys. pracowników i posiada 36 zakładów i 12 700 punktów sprzedaży na całym świecie.

Chcąc stawić czoła wielkim wyzwaniom technologicznym przyszłości i kontynuować strategię rentownego wzrostu, Grupa opiera się na rozwoju na rynkach pozaeuropejskich i wzajemnie dopełniających się pięciu markach (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i Łada), produkcji samochodów elektrycznych i aliansie z Nissanem oraz Mitsubishi Motors. Jest również silnie zaangażowana w Formułę 1 wraz z własną stajnią, która bierze udział w mistrzostwach. Sport motoryzacyjny jest dla Renault czynnikiem przyspieszającym wprowadzanie innowacji, a także budującym wizerunek i popularność marki.

Kontakty dla mediów:

Céline Furet
Attaché prasowa
Celine.furet(@)renault.com
+33 6 17 41 13 41

Delphine Dumonceau
Attaché prasowa
Delphine.dumonceau-costes(@)renault.com
+33 6 09 36 40 53

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Czynny żal przy każdej korekcie JPK_V7?

Podatnicy VAT powinni zwrócić szczególną uwagę na nowelizację przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Niedawno dodany art. 61a wprowadził bowiem sankcję...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!