Aktualności firm stowarzyszonych

GRUPA RENAULT I FERROVIAL URUCHAMIAJĄ W PARYŻU ZITY, USŁUGĘ WSPÓŁDZIELENIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, KTÓRA JEST TAK ELASTYCZNA JAK TY

ZITY to usługa wynajmu samochodów w pełni elektrycznych w systemie free-floating. Od marca 500 Renault ZOE będzie dostępnych na wynajem 24/7 z zagwarantowaniem ich równomiernego rozlokowania na terenie całego Paryża. ZITY odpowiada na potrzeby mieszkańców miast, oferując swobodę i elastyczność w przemieszczaniu się za przystępną cenę.

Od marca 2020 roku flota 500 w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE, wyposażonych w technologię ZITY, zostanie udostępniona mieszkańcom Paryża na zasadzie wynajmu samoobsługowego. Jest to wyjątkowo elastyczna i dostosowana do potrzeb oferta, która odpowiada silnemu trendowi: 20% mieszkańców stolicy Francji korzysta z carsharingu.

Realizacja projektu w Paryżu jest kolejnym krokiem we współpracy Grupy Renault, pioniera samochodów elektrycznych w Europie, z Ferrovial, jednego z wiodących na świecie operatorów infrastruktury i dostawców usług komunalnych. Współpraca rozpoczęła się w 2017 roku w Madrycie wraz z uruchomieniem ZITY, czyli usługi współdzielenia samochodów.

Usługa wynajmu samochodów elektrycznych ZITY free-floating ma wiele zalet, w tym elastyczne godziny rezerwacji i dostępność samochodów, które są w odpowiednim miejscu i czasie dzięki wysoce zaawansowanej aplikacji - powiedział Gilles Normand, dyrektor ds. samochodów elektrycznych i usług mobilności Grupy Renault. Dzięki bardziej dostępnej i bardziej zrównoważonej ofercie mobilności, ZITY zaczyna odpowiadać na miejskie potrzeby redukowania emisji CO2 i walki z zanieczyszczeniem powietrza.

Strategiczne partnerstwo z Renault wynika z sukcesu odniesionego przez  ZITY w Madrycie. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę i dzielić się doświadczeniem oraz opracowaną technologią. Jest to kluczowe dla użytkowników – powiedział Ignacio Madridejos, dyrektor generalny Ferrovial. Rozwiązania zrównoważonej mobilności dla mieszkańców są priorytetem w walce z wyzwaniami wynikającymi ze zmian klimatycznych. 

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE DOSTĘPNE 24/7

ZITY, oferta elektrycznych Renault ZOE w ramach free-floating dostępnych 24/7, jest niemal tak elastyczna, jak posiadanie własnego samochodu i stanowi odpowiedź na spontaniczne potrzeby przemieszczania się.

Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy mogą sprawdzić o każdej porze dnia i nocy, gdzie znajduje się najbliższy samochód.

  • Pięciomiejscowe samochody są wyposażone w kamerę cofania, czujniki zbliżeniowe, GPS, ekran dotykowy i tempomat.
  • Niektóre samochody są wyposażone w foteliki dziecięce i można to sprawdzić natychmiast za pomocą mobilnej aplikacji.

Rezerwacji dokonuje się od razu, a samochód odblokowuje za pomocą aplikacji.

Chcąc zakończyć wynajem, należy zaparkować na dowolnym naziemnym parkingu w Paryżu, a następnie zablokować samochód. Zajmuje to kilka sekund.

OFERTA DOSTOSOWANA DO UŻYTKOWNIKÓW

ZITY to usługa carsharingu, która umożliwia wynajmowanie samochodu elektrycznego na minuty. Samochody rozlokowane są na zwykłych miejscach parkingowych w całym mieście. Klienci mają łatwy dostęp do samochodów dzięki prostej, darmowej aplikacji do pobrania.

Carsharing musi umożliwiać szybki dostęp do samochodu, bez planowania czasu wynajmu lub określania miejsca docelowego. ZITY oferuje elastyczność i wolność:

  • Konkurencyjne ceny wynajmu dostosowane do potrzeb: Bez rejestracji lub opłat abonamentowych; ZITY oferuje różne stawki: za minutę, za określony czas (4 h, 8 h, 24 h) lub wykupiony czas w ramach „pakietów ekonomicznych”.

Dzięki opcji „stand-by” ZITY umożliwia ograniczenie kosztów, gdy musimy zaparkować samochód tylko na chwilę.

  • Gwarantowany poziom naładowania akumulatora: Technologia wykorzystywana w Renault ZOE we flocie ZITY pozwala na wyświetlanie wszystkich informacji na desce rozdzielczej przez cały czas, w tym poziomu naładowania akumulatora. W przypadku rozładowania akumulatora poniżej wymaganego poziomu minimalnego samochód przestaje być dostępny, a zespół ZITY przejmuje i doładowuje samochód.
  • Dostępność samochodów i inteligentne pozycjonowanie: Daleki zasięg, jaki oferuje akumulator ZOE, oznacza nie tylko większą wolność w przemieszczaniu się w ramach obszaru obejmującego usługą (w wewnętrznym rejonie Paryża i Clichy) i poza nim, ale również rzadszą konieczność doładowywania, dzięki czemu na ulicach jest dostępnych więcej samochodów.

Ponadto dzięki wysoce konkurencyjnej platformie komputerowej i algorytmowi, który bada godzina po godzinie i dzień po dniu wykorzystanie samochodów, ZITY może określić, w których miejscach popyt na wynajem jest największy. Pozwala to na inteligentne relokowanie w mieście samochodów po doładowaniu, aby użytkownicy mogli łatwiej znaleźć samochód.

W KIERUNKU MIĘDZYNARODOWEJ EKSPANSJI

Po inauguracji w Madrycie w 2017 roku i wprowadzeniu w Paryżu usługa mogłaby zostać rozszerzona na inne miasta w nadchodzących latach, dzięki czemu ZITY stałoby się punktem odniesienia w zakresie elektrycznej usługi carsharingu.

***

Grupa Renault

Międzynarodowy koncern Renault, produkujący samochody od 1898 roku, sprzedał w 2019 roku blisko 3,8 mln pojazdów w 134 krajach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 180 tys. pracowników i posiada 40 zakładów i 12.700 punktów sprzedaży na całym świecie. Chcąc stawić czoła wielkim wyzwaniom technologicznym przyszłości i kontynuować strategię rentownego wzrostu, Grupa opiera się na rozwoju na rynkach pozaeuropejskich i wzajemnie dopełniających się pięciu markach (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i Łada), produkcji samochodów elektrycznych i aliansie z Nissanem oraz Mitsubishi. Jest również silnie zaangażowana w Formułę 1 wraz ze stajnią, która bierze udział w mistrzostwach od 2016 roku. Sport motoryzacyjny jest dla Renault czynnikiem przyspieszającym wprowadzanie innowacji, a także budującym wizerunek i popularność marki.

Ferrovial

Ferrovial jest na świecie jednym z wiodących operatorów infrastruktury transportowej, który kładzie nacisk na rozwój zrównoważonych rozwiązań. Ferrovial wchodzi w skład wskaźnika madryckiej giełdy największych spółek IBEX 35, nowojorskiego wskaźnika Dow Jones Sustainability Index oraz FTSE4Good. Działania prowadzone przez firmę są zgodne z zasadami inicjatywy UN Global Compact, które spółka wdrożyła w 2002 roku.

ZITY

ZITY to usługa wynajmu samochodów w systemie free-floating z 725 Renault ZOE w Madrycie w Hiszpanii. Jest wspólnym przedsięwzięciem Renault i Ferrovial zapoczątkowanym w grudniu 2017 roku.

Kontakty dla mediówWięcej na temat...

Grupa Renault

Delphine Dumonceau-Costes

Dział komunikacji korporacyjnej

Tel.: +33 (0)1 76 84 36 71  

Kom: +33 (0)6 09 36 40 53

Email: delphine.dumonceau-costes@renault.com

Grupa Renault

Vanessa Loury

Leads Communications Innovation

Tel.: +33 (0)1 76 84 52 94  

Kom: +33 (0)6 86 56 81 33  

Email: vanessa.loury(@)renault.com

Ferrovial

José Luis Cobas

Phone: +34 915 866 314

Kom: +34 629 471 839

Email: jlcobas(@)ferrovial.com


[1] Rapport du Ministère de la Transition écologique et solidaire, 15 września 2017 roku

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!