RSE  •  Zobacz także

Grupa EFL będzie z nami na Targach CSR Online

Od 5 do 9 października, na największym wydarzeniu CSR w Polsce, firma podzieli się z nami swoimi działaniami i aktywnościami w tym obszarze.

 

Strategia CSR w Grupie EFL opiera się na 3 filarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym.
Inicjatywy podejmowane przez spółki w tych obszarach mają na celu tworzenie nowych szans biznesowych oraz zwiększanie pozytywnego wpływu na otoczenie i wspieranie postaw proekologicznych wśród pracowników i klientów.

 

OD WYSTAWCY:

 

Poruszane tematy:

 

  • Raporty: Zielona energia w MŚP + Raport CSR w MŚP.
  • Kobiety w biznesie – projekt promujący przedsiębiorcze kobiety, różnorodność płci w środowisku pracy oraz jak skutecznie wypoczywać i mieć ciągle zapał do pracy.
  • Współpraca z Fundacją DKMS – promowanie inicjatywy pomagania innym w walce o życie, w walce z białaczką.
  • Przylądek Nadziei – pomoc Centrum Onkologicznemu dla Dzieci.
  • Tydzień Zrównoważonego Transportu – działania dla pracowników, oferty dla klientów.
  • Współpraca z Fundacją Odblaskowi – promocja bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze.
  • Odyseja Bałtycka – usuwanie śmieci z bałtyckich plaż, wspólna akcja z bankiem Credit Agricole.
  • Klub Młodego Przedsiębiorcy – wparcie dla wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania powyżej 15. roku życia. Głównym celem jest zdobycie przez podopiecznych wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy oraz wskazanie aktywności zawodowej jako jednej z dróg kreowania własnej przyszłości. Patronat Prezydenta miasta Wrocławia. Aktualnie dbamy o bezpieczeństwo naszych dotychczasowych uczestników i przygotowujemy się do uruchomienia nowej edycji projektu.
  • Działania podczas COVID-19 (pomoc Szpitalowi przy Koszarowej, pomoc dla pracowników, Klientów)

Planowane działania na stoisku:

Podczas tegoroczny targów chcielibyśmy przede wszystkim podzielić się działaniami, które podjęliśmy w trudnym dla nas wszystkim czasie epidemii koronawirusa. Ten czas szczególnie wystawił na próbę nasze CSR-owe zaangażowanie w pomoc naszemu najbliższemu otoczeniu, a więc Pracownikom, Klientom i Partnerom. Zaprezentujemy stałe działania związane z ekologią, z upowszechnianiem wiedzy poprzez cykl raportów „Pod lupą”, z promowaniem wellbeingu wśród Pracowników, gdzie za program „Doładuj Baterie” dostaliśmy dwie nagrody „Well Power” oraz tegoroczną Friendly Worplace 2020”. Opowiemy o tym, jak wspieramy młode pokolenie wchodzące na rynek pracy w inicjatywie Klub Młodego Przedsiębiorcy oraz jak pomagamy potrzebującym – poprzez zbieranie datków, ofiarowanie potrzebnych sprzętów  i świątecznych podarków. Ostatni projekt to „Kobiety w biznesie”, poprzez który promujemy przedsiębiorczość kobiet, jak również zalety gender diversity w środowisku pracy oraz ideę work-life balance. Co ważne do tego projektu zaprosiliśmy zarówno ekspertów, jak i nasze Klientki.

Pragniemy promować zaangażowanie do działania w słusznej sprawie, gdzie budżety odgrywają mniejszą rolę, a liczy się wspieranie dobrych praktyk.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z wartościowymi materiałami

 

Obecność na targach

Tematy, jakie zamierzamy poruszyć w trakcie trwania części networkingowej dotyczą najważniejszych obszarów działalności Grupy EFL i zostaną zaprezentowane w postaci animacji.

Wstępny Harmonogram działań Wystawcy (stoisko i stolik)

 

 

08.10.2020:

O działaniach CSR, wyświetlana animacja - Działaj w CSR bez względu na COVID-19

09.10.2020:

CD.: O działaniach CSR, wyświetlana animacja - Działaj w CSR bez względu na COVID-19

 

 

Materiały

Dowiedz się więcej o działaniach firmy w obszarze CSR i zapoznaj się z przygotowanymi materiałami.

 

RAPORT: ZIELONA ENERGIA W MŚP. POD LUPĄ

 

RAPORT CSR

 

 

KOBIETY W BIZNESIE

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!