Aktualności firm stowarzyszonych

Grupa Air France i KLM wyznaczy dodatkowe cele w zakresie redukcji emisji CO2

Linie Air France i KLM ogłosiły, że dostosują swoje cele w zakresie redukcji emisji CO2 do porozumienia klimatycznego ONZ w Paryżu, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do poziomu znacznie poniżej 2°C, w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych.

Grupa Air France-KLM zobowiązuje się do wyznaczenia dodatkowych celów redukcji do 2035 r., poza swoją długoterminową ambicją osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. W pierwszej połowie 2022 roku nowe cele Grupy zostaną przekazane do zatwierdzenia przez SBTi. Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) - jest niezależną organizacją, która zajmuje się oceną i weryfikacją zobowiązań firm w zakresie redukcji gazów cieplarnianych w oparciu o naukowe podejście i kryteria oraz kontrolą ich zgodności z porozumieniem paryskim. SBTi pomaga również w dostosowaniu  działalności biznesowej firm tak, aby dopasować ją do przyszłej gospodarki niskoemisyjnej.
Air France - KLM jest jedną z pierwszych europejskich grup lotniczych, z planem dekarbonizacji zatwierdzonym przez SBTi.
Strategia Grupy w zakresie redukcji emisji CO2 opiera się na trzech głównych filarach:

  • modernizacja floty i inwestycje w energooszczędne samoloty, które pozwalają na obniżenie emisji o 20-25 procent;
  • szersze wykorzystanie zrównoważonych paliw lotniczych (SAF), co pozwala na redukcja CO2 średnio o 80% w całym cyklu;
  • poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie efektywnego pilotażu i osiągnięcie zerowej emisji z operacji naziemnych do 2030 roku.

Zgodnie z życzeniem Air France i KLM w załączeniu przekazujemy komunikat prasowy w oryginalnym brzmieniu - w języku angielskim, w którym znajdą Państwo więcej informacji.

Do pobrania

Download Air_France-KLM_commits_to_setting_new_targets_in_line_with_the_Paris_Agreement_to_limit_global_warming_-_press_release_-29.10.21__1_.docx  (DOCX • 75 KB)
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!