Aktualności firm stowarzyszonych

GEMRA tłumaczenia specjalistyczne tłumaczy podczas wizyty Prezydenta Francji

Nasze biuro, GEMRA tłumaczenia specjalistyczne, miało zaszczyt zapewnić tłumaczenie podczas szeregu spotkań i konferencji, które odbyły się przy okazji wizyty Prezydenta Francji Emmanuela Macrona. W poniedziałek 3 lutego tłumaczyliśmy I Polsko-Francuskie Forum Przemysłu Przyszłości, które odbyło się w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Współorganizatorami Forum były Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP oraz Ministerstwo Klimatu.

Tego dnia zapewniliśmy również tłumaczenie kilku innych spotkań na wysokim szczeblu. We wtorek 4 lutego towarzyszyliśmy prezydenckiej delegacji w czasie wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W poniedziałkowym Forum uczestniczyli ministrowie Polski i Francji – Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju oraz Bruno Le Maire, Minister Gospodarki i Finansów. A także Elisabeth Borne, Minister Transformacji Ekologicznej i Solidarnej oraz Michał Kurtyka, Minister Klimatu.

W ramach I PFFPP zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy i odbyły się panele dyskusyjne, prezentacje polskich firm, networking oraz spotkania biznesowe. Zakres tematyczny wydarzeń był bardzo szeroki – od transformacji energetycznej, nowych technologii, budownictwa, przemysłu stoczniowego i obronności po współpracę gospodarczą.

Tego typu wizyty zawsze wymagają od nas jako tłumaczy znajomości bardzo rozległej terminologii, wiedzy o świecie, wysokiej odporności na stres i umiejętności dostosowania się do zmian, ale też dają dużo satysfakcji. Niezwykle przydatne okazało się tu doświadczenie właścicielki biura, która wielokrotnie pełniła funkcję tłumacza podczas oficjalnych wizyt prezydentów, premierów i ministrów, zarówno we Francji jak i w Polsce.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!