Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO wyróżnione oceną B przez organizację CDP za działania na rzecz klimatu

GEFCO, globalny ekspert w zakresie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Europie, w 2020 roku utrzymało ocenę B międzynarodowej organizacji proekologicznej CDP. Wynik ten potwierdza konsekwentne starania Grupy GEFCO na rzecz klimatu.

Od 2019 roku GEFCO z dużym zaangażowaniem odpowiada na kwestionariusz organizacji CDP, który określa zasady ramowe dla firm w zakresie dostarczania informacji o działaniach na rzecz klimatu, w tym zarządzanie i politykę, zarządzanie ryzykiem i możliwościami, cele i strategię środowiskową oraz analizę scenariuszy. Grupa GEFCO osiągnęła postępy w kilku spośród 14 kategorii CDP i uzyskała wynik wyższy od średniej dla branży.

GEFCO awansowało w kategorii strategii biznesowej, co podkreśla uruchomienie w 2020 roku Działu Doskonałości Operacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju. Grupa została również doceniona za wymierną poprawę w zakresie inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez zobowiązanie do redukcji emisji CO2 o 2%. Inicjatywy te obejmują testy pojazdów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym w kilku krajach europejskich oraz wykorzystanie megaciężarówek w Hiszpanii do transportu większych ładunków i w celu poprawy wydajności. Ponadto, GEFCO wykazało postępy w obszarze zarządzania emisjami w łańcuchu wartości poprzez aktywną współpracę z dostawcami w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Firma również podniosła standardy w zakresie jawności informacji na temat ryzyka i zarządzania.

„To niezwykle motywujące, że zostaliśmy docenieni za dokonania w kilku kluczowych kategoriach i otrzymaliśmy wskazówki, gdzie możemy wzmocnić nasze zobowiązania" - mówi Anne-Brigitte Spitzbarth, wiceprezes Działu Doskonałości Operacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w GEFCO. „Zaangażowaliśmy również Aldo Diaz-Sancheza, eksperta w dziedzinie strategii niskoemisyjnej, który pomoże nam zdefiniować i przyspieszyć realizację strategii redukcji emisji dwutlenku węgla, począwszy od 2021 roku. Nasza stała obecność w rejestrze organizacji CDP daje nam duże możliwości uczenia się, tworzenia punktów odniesienia oraz identyfikowania obszarów, w których możemy osiągnąć zmianę dla naszych pracowników, partnerów i klientów poprzez działania na rzecz środowiska".

Więcej informacji o GEFCO Polska znajdziesz na stronie http://pl.gefco.net/pl/newsroom/newsy

Polub profil GEFCO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/GEFCOPolska  

***

O Grupie GEFCO

GEFCO jest światowym ekspertem w zakresie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodącym dostawcą usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Europie. W oparciu o ponad 70-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO tworzy inteligentne, sprawne i trwałe rozwiązania, aby sprostać potrzebom swoich partnerów z wielu branż. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów. Firma zatrudnia 15 000 pracowników w 47 krajach. W 2019 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 4,7 mld euro.

www.gefco.net

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski(@)webershandwick.pl

 

ALEKSANDRA MAJCHRZAK

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 293

aleksandra.majchrzak(@)webershandwick.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!