Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO testuje autonomicznego robota mobilnego Stanley Robotics na placu składowym pojazdów

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie łańcuchów dostaw dla przemysłu i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozpoczyna testy autonomicznego robota mobilnego Stanley Robotics w rzeczywistych warunkach pracy, na placu składowym pojazdów Nanteuil-le-Haudouin we Francji. Robot Stan został zaprojektowany w celu optymalizacji przechowywania gotowych pojazdów na placach składowych.

Ten w pełni elektryczny robot, wykorzystujący najnowsze osiągnięcia w dziedzinie robotyki mobilnej oraz oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, potrafi przyjmować zamówienia, wykrywać i podnosić samochody, a następnie parkować je w odległości kilku centymetrów od siebie.

Podczas testu, dwa roboty Stan będą przemieszczać i parkować używane samochody w obszarze około 100 miejsc parkingowych. Następnie będą one usuwać pojazdy na żądanie i ustawiać je w gotowości do załadowania przez operatora na naczepy transportowe.

Celem projektu jest określenie, czy zastosowanie robotów pasuje do procesów logistycznych na terenie placów składowych GEFCO. Szeroko zakrojone testy będą prowadzone w różnych scenariuszach na dużej liczbie samochodów. Odbędą się one zgodnie ze standardami bezpieczeństwa, w strefie przeznaczonej dla robotów, zamkniętej dla nieupoważnionego personelu. W ramach pilotażu oceniona zostanie również integracja oprogramowania i narzędzi operacyjnych.

Projekt ten wpisuje się w innowacyjne podejście GEFCO, oparte na testowaniu różnych technologii w obszarach robotyzacji, sztucznej inteligencji, big data i automatyzacji procesów robotycznych (RPA), a także wykorzystaniu alternatywnych źródeł energii.

„Jednym z priorytetów GEFCO jest wprowadzanie innowacji i wdrażanie nowych technologii. Test robota Stanley Robotics jest częścią tego podejścia do innowacji i ciągłego doskonalenia naszych procesów, aby sprostać potrzebom klientów” – mówi Vittorio Battaglia, Prezes GEFCO France.

„Jesteśmy bardzo dumni z projektu realizowanego wspólnie z GEFCO, europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej. To dla nas ważny krok i jesteśmy przekonani, że będzie on początkiem długotrwałej współpracy, której efektem będzie wdrożenie robotów na innych platformach logistycznych GEFCO” – podsumowuje Clément Boussard, Prezes Stanley Robotics.

***

O GEFCO

GEFCO jest światowym ekspertem w zakresie kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw oraz wiodącym w Europie dostawcą usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej. Dzięki ponad 70-letniemu know-how w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO tworzy inteligentne, sprawne i trwałe rozwiązania, które spełniają potrzeby partnerów firmy w wielu branżach. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów, a firma zatrudnia 11 500 pracowników w 47 krajach. W 2020 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 3,8 mld euro.

www.gefco.net 

O STANLEY ROBOTICS

Stanley Robotics to firma z sektora deep tech, która łączy sprzęt i oprogramowanie w celu dostarczania rozwiązań dla logistyki zewnętrznej. Technologia polega na autonomicznym podnoszeniu i przemieszczaniu samochodów przez robota oraz inteligentnym oprogramowaniu do zarządzania magazynem. Robotyka przekształciła logistykę wewnętrzną (np. w magazynach), przynosząc spektakularny wzrost produktywności. Ambicją Stanley Robotics jest przeniesienie tej transformacji do logistyki zewnętrznej za pomocą własnych technologii. Założona w 2015 r. firma z sektora MŚP z siedzibą główną w Paryżu ma także swój udział w rozwoju pierwszej na świecie usługi parkowania samochodu na zewnątrz z wykorzystaniem robotów. Więcej informacji na stronie: https://stanley-robotics.com/en/.

KONTAKTY DLA MEDIÓW

BIURO PRASOWE GEFCO POLSKA

Michał Pełczyński

Weber Shandwick

+48 691 745 292

Michal.Pelczynski@webershandwick.pl

 

Aleksandra Majchrzak

Weber Shandwick

+48 691 745 293

Aleksandra.Majchrzak@webershandwick.pl

STANLEY ROBOTICS

Marketing Department
English Language: + 44 (0)75 66 84 38 16
French Language: + 33 (0)6 52 30 54 05
marketing@stanley-robotics.com

 

 

 

 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!