Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO Polska odpowiedzialne za logistykę elektronarzędzi Daewoo Power Products

GEFCO Polska i producent elektronarzędzi Daewoo Power Products rozwijają współpracę w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na rynku polskim. Wsparcie ma szeroki zakres i obejmuje między innymi odprawy importowe towaru z Chin, magazynowanie i kompletację zamówień oraz dystrybucję elektronarzędzi Daewoo do punktów dealerskich. Filarami rozwoju koreańskiej marki w Polsce mają być dobry stosunek ceny do jakości produktów oraz sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw, za co odpowiada zespół GEFCO.

Współpraca obu firm rozpoczęła się na początku 2019 roku. GEFCO Polska zostało wybrane przez zarząd Daewoo Power Products na głównego operatora logistycznego na rynku polskim. W ramach obsługi logistycznej dostaw elektronarzędzi marki Daewoo, GEFCO odpowiada za odprawę importową towaru z Chin. Następnie kontenery są przewożone do magazynu GEFCO w Natolinie pod Warszawą, gdzie następuje rozładunek, kontrola towaru pod względem ewentualnych uszkodzeń, paletyzacja, składowanie oraz kompletacja zamówień.

W dalszym etapie GEFCO Polska odpowiada za krajową dystrybucję drobnicową towarów. Po kompletacji zamówień, urządzenia koreańskiej marki Daewoo – w tym agregaty prądotwórcze, maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia – są przewożone z magazynu GEFCO w Natolinie do magazynu przeładunkowego GEFCO w Grodzisku Mazowieckim, a następnie dostarczane poprzez sieć dystrybucyjną GEFCO do punktów sprzedaży na terenie całego kraju, w tym również do Salonu Firmowego Daewoo Power Products w Warszawie przy ul. Radzymińskiej 198.

„Mocną stroną GEFCO na początku współpracy była szeroka oferta usług logistycznych, profesjonalny zespół oraz wieloletnie doświadczenie w kompletacji zamówień dla klientów z branży motoryzacyjnej, w pełni transferowalne do potrzeb logistycznych producentów maszyn i elektronarzędzi. Dzięki własnym magazynom GEFCO i gęstej sieci połączeń możemy tworzyć dedykowaną sieć dystrybucyjną o dużej skali, obejmującą tysiące punktów w kraju. Naszym dodatkowym atutem była również kompleksowa obsługa celna i możliwość tworzenia rozwiązań szytych na miarę” – podkreśla Piotr TWARDYKUS, Kierownik ds. Kluczowych Klientów, GEFCO Polska.

Z perspektywy Daewoo Power Products ważne jest również wsparcie przed szczytami sprzedażowymi – przede wszystkim na przedwiośniu, bo trzonem oferty Daewoo Power Products w Polsce są elektronarzędzia ogrodnicze. Sprzęty o większych gabarytach to dla operatora logistycznego dobry sprawdzian elastyczności w logistyce magazynowej. Ostatnie wzmocnienia w tym obszarze – w tym otwarcie nowego magazynu GEFCO w Psarach pod Wrocławiem – podnoszą standardy obsługi logistycznej marek o sezonowej charakterystyce biznesu.

Więcej informacji o Daewoo Power Products na stronie https://daewoo-power.com/pl/.

Więcej o GEFCO Polska: http://pl.gefco.net/pl/newsroom/newsy

Polub profil GEFCO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/GEFCOPolska  

***

O Grupie GEFCO

GEFCO jest światowym liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw i europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 15 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, a dzięki silnej sieci partnerów o zasięgu globalnym obsługuje 300 lokalizacji na całym świecie. W 2019 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 4,7 mld euro.

www.gefco.net

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski(@)webershandwick.pl

 

ALEKSANDRA MAJCHRZAK

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 293

aleksandra.majchrzak(@)webershandwick.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!